Wpis z mikrobloga

Nie kumam tego hype na nieruchomości.
Każdy ledwo urośnie musi mieć mieszkanie/dom? A gdzie do tej pory mieszkali? Chyba nie pod mostem.

U mnie we wsi 5/6 domów z rzędu gdzie zostali sami rodzice a dzieci poszły a cała góra domu stoi pusta i marnuje się. A gdyby ją wykorzystać?

Oni wola wziąć po same kule: 600k kredytu a do splacenia 900k.
Potem pokazuje mi jeden i drugi ratę że splaca 100 zł kapitału a reszta 3000k to odsetki. Czy splaci to kiedyś? Wątpię.

Ja osobiście wolę odkładać co roku i jak mnie będzie stać to kupie. Napychajcie nadal bańke flipa a oni Was gola do zera jak dzieci.

#kredythipoteczny #ekonomia #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #finanse
  • 105
dziadek wybudował PRLowskiego kloca, na parterze on, na 1 pietrze rodzice. potem tata dobudował 2 pietro dla dzieci. jestem mu wdzieczny no ale nie bede na starosc wdrapywał sie na 2 pietro. moglbym przeprowadzic sie na parter ale kto bedzie mieszkał na 1 i 2 pietrze bo nie sądzę, że moje przyszłe dzieci. i weź jeszcze ogrzej w zime taki blok. uciekłem na zachod zarobic na cos mniejszego, nowoczesniejszego i wlasnego
@Draakul Tak jak pisałem wyżej - 10 lat dojeżdżałem po 30km, były nawet dni że mając jedna pracę 30km w jedną stronę od miasta i drugą w kierunku przeciwnym robiłem 120km dziennie. Wcale tego źle nie wspominam. Przesłuchałem mnóstwo audiobooków, nauczyłem się wielu rzeczy. Był czas pozałatwiać zaległe telefony, zadzwonić i pogadać na spokojnie z rodzicami albo dziadkami. Albo po prostu pobyć samemu ze sobą i przemyśleć różne rzeczy. Nie twierdzę oczywiście,
@blackghost: sęk w tym, ze przy programach dopłat i inflacji ta strategia nie zadziała i nigdy Cie nie bedzie stac. Ceny mieszkań rosną zbyt szybko, rownie szybko traci pieniadz sily nabywczej, a wynagrodzenia nie rosna tak szybko.