Wpis z mikrobloga

#lidlomix zamiast #thermomix ?

Ponad 6 koła za garnek z mikserem i ekranem to jednak trochę dużo, nie mówicie że nie bo się zazwyczaj kredytujecie jak chcecie taki garnek xD

A lidlomixa da się co jakiś czas kupić w Niemczech na promkach za śmieszne pieniądze

Ma ktoś i to się sprawdza? Ilość przepisów "wystarczająca"? Jakieś za i przeciw?

#gotowanie #gotujzwykopem #jedzenie #kiciochpyta
Atreyu - #lidlomix zamiast #thermomix ?

Ponad 6 koła za garnek z mikserem i ekranem ...

źródło: b45768b5fb043f796fd2b4fb9a28e68ffec44921

Pobierz
  • 141
  • Odpowiedz
@Atreyu: jesli nie umiesz gotować, jestes głąbem, ktory nie wie co chce zjesc i gdzie znalezc przepisy to wybierasz jakies #!$%@? garnek z ekranem. Jesli umiesz gotować wybierasz dobry robot planetarny od kenwooda i zyjesz jak król
  • Odpowiedz
@Atreyu: nie zrozumiem chyba nigdy na #!$%@? komu jakiś fancy garnek za pierdylion cebularzy do mieszania ciasta na pierogi. Moglibyście wydać te pieniądze na jakieś lepsze jakościowo jedzenie xD
  • Odpowiedz
@Atreyu: Zapomniales o abonamencie na przepisy do tm ( ͡° ͜ʖ ͡°) W okresie jak mielismy lidlomixa to znajomy handlował TM i trenował u mnie prezetnacje :) typowy MLM, z miejsca wiadomo ze nie sa warte tej ceny, skoro jako seller dostajesz 1000 prowizji, a kolejne tysiące idą do kierowników, dyrektorów itp wyzej w łańcuchu od ciebie ;) Lidlomix ofertuje 98% tego co TM, za 1/3 ceny
  • Odpowiedz
Za 1500zl to ja mam boscha mum5 który ma 1500w mocy i potrafi mielić, szatkowac, ścierać, kroić w kostkę, ubijac pianę, mieszać, rozrabiać ciasto, blendowac, miksować lody na zimno, wyciskać sok z cytrusów. W dodatku jakbym chciał to mógłbym też mu dorzucic np dodatkowe mlynki do twardych orzechów czy kawy, czy też maszynkę do robienia makaronu.
I to też mi przyspiesza sporo roboty w kuchni bo podczas gdy np miesza mi mięso
  • Odpowiedz
@Atreyu: 2 lata uzywam lidlomixa, w promocji za 199 euro wyrwałem. Nie moge nic zlego powiedziec. Moi rodzice maja normalnego thermomixa i wszystko jest w sumie to samo, na plus lidlomixa jest o wiele wiekszy "garnek". Troche wolniej sie nagrzewa niz thermomix ale to przez to, ze jest po prostu wiekszy.
  • Odpowiedz
Mam Lidlomixa i tak samo chyba jak z opiekaczem do kanapek, mam czas, że używam go praktycznie codziennie; świetnie sprawdza się do wyrabiania ciasta na pierogi, chleba, bułkek, ale również do dań typowo jednogarnkowych, możliwość gotowania na parze, spory zasób przepisów - jestem zadowolona, ale są też dni, kiedy stoi zupełnie nieużywany, fajny gadżet do kuchni, ale nie daje takiej frajdy z gotowania jak wtedy kiedy jednak robi się coś zupełnie samemu
  • Odpowiedz
@Atreyu uważam że to spoko urządzenia dla osób, które robią dużo zup czy ciast. Wtedy faktycznie ułatwia. Ale robienie w tym zwykłych dań to katorga, bo wszystko w tym TM i tak musisz przygotowywać osobno, bo to jeden gar.
  • Odpowiedz
@pianinka: miałem Ci odpowiedzieć konstruktywnie ale, że znajdujemy się na portalu dla spierdoksów to nawet mi się nie chce xD Powiem tylko, że właśnie Twój argument pojawia się najczęściej u właścicieli TM, a uwierz mi nie chcesz ze mną dyskutować na temat stanu moich finansów xD
  • Odpowiedz
@Atreyu: Korzystałem z lidlomiksa jak i TM. W mojej opinii TM jest zdecydowanie lepszym produktem, dużo fajnych rozwiązań w aplikacji w szczególności jak mieszkasz z partnerką. Inna sprawa że cena TM jest zdecydowanie za wysoka. Tak że jest to podobnie jak z Apple, jeśli jesteś w stanie zapłacić więcej za lepszy komfort z użytkowania i dodatkowe opcje to spoko.
  • Odpowiedz
@Atreyu: Powiem ci, makarony z lidlomixa to taka pulpa, że wolę tradycyjne, bo to jest jakoś tak rozmieszane za mocno. Kremy spoko, zależy dużo jaki przepis. Moja żona też chciała i korzysta z tego, ale nie jakoś bardzo często.
  • Odpowiedz
@Bakerus: Jak ci się nie chce dyskutować to się nie udzielaj na forum dyskusyjnym xD Jest różnica między powiedzeniem "dla mnie to przepłacanie, mi by się nie przydał", a "KAŻDY kto go ma i lubi kłamie", drugie stwierdzenie nie świadczy za dobrze o tobie i o motywacjach wkręcania sobie czegoś takiego, tyle.
  • Odpowiedz
Mam thermomix i jest używany prawie codziennie, czasami kilka razy dziennie. Znajomi kupili "bo fajny gadżet" i stoi nieuzywany od pół roku. Wszystko zależy od potrzeb i zależności czy ktoś kupuje dla szpanu czy nie. Mi w TM najbardziej sie podoba, że jak masz cos w nim zrobic to dorzucasz produkty i klikasz dalej, a maszyna sama gotuje czy tam mieszka czy #!$%@? wie co, a ty mozesz robic swoje i nie
  • Odpowiedz
  • 0
@Atreyu Mam lidlomix od dwóch lat, kupiony w promocji za 1400 zł.

To i tak według mnie dużo, ale muszę przyznać że używamy go na bieżąco. Oprócz gotowania w sumie zastępuje kilka urządzeń m.in blender, robót planetarny.

Lidlomix jest fajny do pieczenia placków czy ciasta na pierogi, pizzę czy naleśniki. Fajnie też się sprawdza w daniach jednogarnkowych, przede wszystkim do zup, jakiś gulasz.

Widziałem też w użyciu thermomix - to się dla
  • Odpowiedz
@Atreyu my z żoną mamy termomixa i jesteśmy niesamowicie zadowoleni, szczególnie ja. Moja żona była niegotująca, a odkąd mamy streamlinującego termomixa, miewam domowe obiadki. Żona polubila gotowac, ale tylko z termomixem. Jak komuś nie szkoda kasy, nie jest fanem gotowania, ale w sumie chciałby gotować - termomix (lub lidlomix - nie orientuje się w różnicach oprócz ceny) to dobry zakup.
  • Odpowiedz
@Atreyu: kupiliśmy lidlomix, używany może z 5x do jakiegoś ciasta xD
Ogólnie niewiele się to różni od thermomixa i wywalenie 6k na garnek to chyba tylko dla idioty.
  • Odpowiedz