Wpis z mikrobloga

#lidlomix zamiast #thermomix ?

Ponad 6 koła za garnek z mikserem i ekranem to jednak trochę dużo, nie mówicie że nie bo się zazwyczaj kredytujecie jak chcecie taki garnek xD

A lidlomixa da się co jakiś czas kupić w Niemczech na promkach za śmieszne pieniądze

Ma ktoś i to się sprawdza? Ilość przepisów "wystarczająca"? Jakieś za i przeciw?

#gotowanie #gotujzwykopem #jedzenie #kiciochpyta
Atreyu - #lidlomix zamiast #thermomix ?

Ponad 6 koła za garnek z mikserem i ekranem ...

źródło: b45768b5fb043f796fd2b4fb9a28e68ffec44921

Pobierz
  • 141
  • Odpowiedz
@Atreyu: raz ogladalem godzinne porownanie tych dwóch urządzeń

i wyszło że Termomiks lepiej robi zupke krem, bo krem jest bardziej gładki ( ͡º ͜ʖ͡º)

i to tyle ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Atreyu kupiłem za 900 zł z promocji z Lidl.de i polecam jak #!$%@?. Nigdy w życiu nie robiłem ciast, a tu jabłecznik, pączki, chałka, bajgle, bułki XD oprócz tego jak chce szybki obiad to jest fajny przepis na kurczaka w sosie śmietanowo pomidorowym i w jednym garnku robisz sos, gotujesz ryż, kurczaka i paprykę na parze w jakieś 39 minut.
  • Odpowiedz
@Atreyu: Nieważne czy gotujesz czy nie, jeśli jesteś pozerem, musisz mieć appla i maca, masz dużo kasy i musisz się popisywać to nie ma się nad czym zastanawiać.
Termomix to must have, zresztą kitchen aid obok też oraz lodówka SMEG. Oczywiście potem bedziesz gotował 2 razy w roku bo żresz pudełka ale uj, nie o to chodzi ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Atreyu zakup thermomixa będzie Ci racjonalizowal każdy, kto kupił, bo był drogi + oni się chyba wszyscy bawią w bycie "przedstawicielami".
  • Odpowiedz
nikt kto kupił Thermomixa nie powie Ci, że nie było to warte tej ceny bo nikt nie ma w sobie tyle odwagi by przyznać się do błędu


@Dominias: ja pieprzę :D
Ktoś zna cenę i możliwości, kupił bo ma kasę, jest zadowolony z używania ale nie - wg wykopków musi się biczować bo przepłacił :D
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac tak ma kasę.. na 50 rat ( ͡º ͜ʖ͡º) to jest sekta i taka jest prawda, mógłbym co miesiąc kupować 4-5 theromixow za gotówkę ale nie mam potrzeby chwalenia się tym zakupem na socialach dlatego podszedłem do tego zdroworozsadkowo, a chwalić się lidlomixem to trochę wstyd..A niestety ktoś wpoil ludziom, że to jest ekskluzywny przedmiot dlatego jak już #!$%@?ą te pieniądze (nawet jak ich na to
  • Odpowiedz
@Atreyu: Za każdym razem gdy widzę takie posty to zastanawiam się czemu ktoś ma taki ból kukli że ktoś kupi sobie cytuję "garnek". Śmiałem się z tego urządzenia i ceny. Na początku od razu wspomnę że jego cena w nieoficjalnym obrocie to okolice 4K, większość tak zwanych przedstawicieli kręci wałki i dzielą prowizję, w ten sposób kupiłem dla żony która się uparła że chce i tyle. Z biegiem czasu zrozumiałem że
  • Odpowiedz
@SomberDark: ja miałem to szczęście że przez ok 2 tygodnie stały obok mnie oba te urządzenia i używałem obu do tego samego. Różnice: Lidlomix gorzej wyrabia ciasto, gorzej mieli i jest większy. TM jest ciut mniejszy ale za to kosztuje 6000 a Lidlomix 2200. Ta różnica między tymi urządzeniami nie jest warta takiej różnicy w cenie. TM jest uznawany za prestiż dlatego biedaki kupują go na raty żeby podnieść swój status
  • Odpowiedz
@Atreyu: Ten kto ma lidlo/thermomixa, to każdy z nich mówi że super wyrabia się ciasto na pierogi pizzę i tylko do tego im to służy. Już lepiej kupić sobie robota planetarnego za połowę tego co kosztują te super smart garnki.
  • Odpowiedz
Miałem podobny dylemat.. i kupiłem za 1100zł na promce Boscha Muma z prawie wszystkim akcesoriami.
Zrobi:
-lody
- wyciśnie soki z owoców
- wyrobi ciasto naleśnikowe/pizze/pierogowe/ każde
- zmieli mięso
-zetrze w jaką grubość chcesz sery czy ine cebule
- skroi w kostki warzywa
- w blenderze zrobi drinka
- malakser pokroi co chcesz jak chcesz

No nie ma wyświetlacza i funkcji gotowania i mieszania. To chyba tyle :D
W sumie to
niebadzogrem - Miałem podobny dylemat.. i kupiłem za 1100zł na promce Boscha Muma z p...

źródło: MCSA01015124_F8784_MUM59M55_638324_def

Pobierz
  • Odpowiedz
@Atreyu Ogólnie korzystałem z obu. Thermomix jest lepszy pod względem ilości przepisów, jakości wykonania, użytych materiałów. Czy na tyle lepszy, żeby to usprawiedliwiało różnicę w cenie? Moim zdaniem nie. Jest sens kupić Thermomixa jeśli nie jest to dla Ciebie istotny wydatek. Lidlomix będzie miał powiedzmy 70% jego funkcjonalności. Z kolei Lidlomix ma. Znacznie większy garnek, co przy większej rodzinie potrafi przechylić szalę na jego korzyść.
  • Odpowiedz