Wpis z mikrobloga

Korzystając z okazji. Ktoś może wytłumaczyć dlaczego te wszystkie GIFY tak wolno się ładują? Przecież to jest zaprzeczeniem celu w jakim zostały stworzone...

Tak, mam słabego neta, ale filmy na YT jakoś działają w miarę płynnie i to nie w najniższych rozdzielczościach, a tego gówna praktycznie nie da się używać, mimo, że na GIF-ach można liczyć piksele.
  • Odpowiedz
@mindrape: możliwe, że chodzi o to, że przez to jak wypok to obsługuje to gif musi się najpierw w całości pobrać, żeby ci móc go wyświetlić. Gif od OPa waży 2.8 MB. Jeśli masz neta 1 Mb/s to pobranie takiego gifa zajmie u ciebie 22 sekund
  • Odpowiedz
@mindrape: w telefonie, na androidzie? U mnie w chromie to samo, nawet na niezłym necie, a streamable to już w ogóle był dramat. Przerzuciłem się na Firefox i śmiga bez problemu.
  • Odpowiedz
@dondon:
Najczęściej na androidzie, choć problem występuje również na aplikacji oficjalnej jak i wypieku, więc to raczej nie tylko kwestia przeglądarki, ale dzięki za tipa. Przetestuję z ciekawości.

Dzisiaj jak to pisałem to akurat na kompie nie mogłem załadować np. powyższego gifa. Jednak teraz jak sprawdzam to widzę, że gify ładują się momentalnie, pomimo nadal bardzo słabego neta¯\(ツ)/¯. Widocznie w tamtym momencie prędkość była jeszcze słabsza (chociaż YT działał jak testowałem...).
  • Odpowiedz