Wpis z mikrobloga

Byt deweloperów jak i "landlordów" można porównać do bytu tasiemca. Podobnie jak tasiemiec żeruje na czyimś organizmie tak deweloperzy/landlordzi żerują na tkance społecznej, całkowicie ją wyniszczając. A w kwestii takich "landlordów" dziedziców to akceptacja tego stanu rzeczy, że ktoś z tytułu urodzenia żeruje na kimś jest niczym akceptacja tasiemca we własnym organizmie. Mimo wszystko należy uznać wyższość tasiemca nad tymi społecznymi pasożytami. Te zwierzę mimo wszystko jest dzieckiem natury, odrażającym ale jednak jej dzieckiem, które wytworzyło swoje mechaniczmy przetrwania. O ile jego likwidacja najpewniej byłaby korzystna, o tyle można by wtedy mówić o pewnej formy tragedii, że właśnie zanikł kolejny gatunek.

Co innego w przypadku "landlordów". Ich zniknięcie nie niosłoby za sobą żadnej tragedii. Byłoby oczyścieniem z patologii - żerującego pasożyta, który z tytułu urodzenia albo zazwyczaj lewych interesów czy to z przekrętów czy kolonizacji vide UK rości sobie prawo do żerowania na ludziach. Uprzedzam, że nie rozchodzi się o przemocową likwidację tej formy pasożytnictwa, tylko likwidację za pomocą przepisów prawa jak np. rozwijanie mieszkalnictwa socjalnego, zamrażanie cen najmu, wysokie podatki od najmu, wysokie normy zagospodarowania przestrzennego. Tak, żeby z czasem pasożyt zaniknął.
#nieruchomosci #antykapitalizm #bekazlibka
  • 40
wracaj do namiotu kmiocie


@Korandosama: Wracaj do modlitwy do dobrodzieja. I pamiętaj, żeby wcześnie wstawać. Będziesz jak licealista Bill albo geniusz Elon. oni też tak robili!

Nie bez powodu zwie się ich czynszojadami ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@DROP_TABLE_Usernames Nie zapominajmy o napiwku dla dobrodzieja! A co! Należy się dla łaskawcy wizjonera.

No tak, bo, jak wiemy lokatorzy, to są sami porządni ludzie ( ͡º ͜ʖ
podstaw za developerów i landlordów dowolnego kułaka-przedsiębiorce i pasuje jak ulał do bolszewików


@thorgoth: Uuu, klasyk. Jak lewicowe poglądy to na pewno bolszewik. W końcu komunizm zabił najwięcej na świecie!! A o zbrodniach kapitalizmu jak kolonializm po co mówić? To niedobre, niefajne i nienowoczesne. Szczegónie jak się tyczy źródeł majątków Billów, Elonów czy Jeffów. A co do bolszewików to sumarycznie zachodnia Europa nie zrobiłaby postępu w kwestii prawa pracy i praw
@TheKirghizLight

Jest taki jeden kraj na świecie gdzie obywatele żyją jak w raju. Chciałbyś tam mieszkać?

"Obywatele mają mnóstwo profitów: nie płacą za prąd, nie płacą za telefon, edukację. To wszystko jest za darmo. A to nie jest takie byle co, bo państwo sponsoruje im naukę np. w filii Cambridge czy Uniwersytetu z Nowego Jorku – powiedziała mieszkająca od ponad 10 lat w tym kraju Polka Magdalena Żeglińska.



- Zresztą mogą studiować
Uuu, klasyk. Jak lewicowe poglądy to na pewno bolszewik.


@TheKirghizLight: nie, tak daleko bym nie szedł ale jak zaczynasz jechać o landlordach, sklepikarzach i sprzedawcach pietruszki żerujących na zdrowej tkance aktywu robotniczego miast i wsi to już pachnie tym czym pachnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Landlordów też nie lubie ale komuchów nie lubie bardziej.
@Afrobiker: Domyślam się, że chodzi o jakiś arabski kraj. Oczywiście te dalej de facto żerują na niewolniczej pracy. Z drugiej strony można stwierdzić u nich pewną wyższość nad zachodem. Gdy na zachodzie elita miała wszystko i z ludem się dzielić nie chciała tak szejkowie dzielą się ze swoimi obywatelami. Dalej jest to stan nieakceptowalny, że ktoś tyle ma, ale jest on w pewien sposób lepszy od dobrodziejstwa w Europie. Szczególnie w
@TheKirghizLight dokładnie. W Katarze mają takie "socjalistyczne" warunki egzystencji oczywiście tylko dla obywateli którzy stanowią 10% populacji kraju bo ktoś musi pracować by im żyło się lepiej ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@TheKirghizLight: Kompletnie nie rozumiem, o co Ci chodzi. Mieszkanie to najlepsza lokata kapitału. Miałem parę lat temu luźne środki kupiłem mieszkania. Jedno kupione za 300 tysięcy sprzedałem w ubiegłym roku za prawie 800 najemcy. Jeszcze mnie prosił i namawiał. Za pozyskane środki spełniłem jedno ze swoich marzeń i kupiłem całoroczny domek nad jeziorem z działką i linią brzegową. Pozostałe stoją puste, bo po co mam je wynajmować jak samym faktem istnienia
, sklepikarzach i sprzedawcach pietruszki żerujących na zdrowej tkance aktywu robotniczego miast i wsi to już pachnie tym czym pachnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@thorgoth: W mojej wypowiedzi nie ma wzmianki o sklepikarzach. Nie wiem wiec skąd ta interpretacja. O małych sklepikarzach czy rzemieślnikach też kiedyś może napiszę temat. O tym jak wszelkiego rodzaju wyznawcy wolnego ryneczku robili tak idealne fellatio kapitałowi, czyli korporacjom, że dziś takowe
@zonecom mam bardzo podobną historię życiową z tym że wybrałem domek sąsiadujący z lasem u podnóża góry i nie zarobiłem na niego sprzedając mieszkanie a gołą ziemię ( ͡º ͜ʖ͡º). Mam ten komfort że nikt nie zarzuci mi ograniczania dostępu do dachu nad głową ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@TheKirghizLight: naprawianie kapitalizmu jak dotąd przyniosło takie skutki jakie przyniosło.
Uważam że koncentracja kapitału jest zjawiskiem złym i warto z tym walczyć, natomiast nie poprzez "uspołecznianie środków produkcji".
Istnieją gorsze piekła niż najgorszy kapitalistyczny wyzysk i wejście do nich jest wybrukowane przeważnie lewicowymi ideami.
rozwijanie mieszkalnictwa socjalnego, zamrażanie cen najmu, wysokie podatki od najmu, wysokie normy zagospodarowania przestrzennego.


@TheKirghizLight: uuu komunis. Ale 100% zgody, może poza "wysokimi podatkami od najmu" - wystarczą zwykłe podatki zamiast preferencyjnych
naprawianie kapitalizmu jak dotąd przyniosło takie skutki jakie przyniosło.

Uważam że koncentracja kapitału jest zjawiskiem złym i warto z tym walczyć, natomiast nie poprzez "uspołecznianie środków produkcji".


@thorgoth: Czyli najlepiej nie robić nic i czekać na cud. Albo modlić się do dobrodzieja.

Istnieją gorsze piekła niż najgorszy kapitalistyczny wyzysk i wejście do nich jest wybrukowane przeważnie lewicowymi ideami.


Na przykład los np. czarnych niewolników na Karaibach. A w tym samym czasie