Wpis z mikrobloga

@del855: I znowu jesteśmy zieloną wyspą na mapie, tylko że za PiS to mapa wzrostu cen lub inflacji. Glapiński urządził pogrzeb złotówce. Jak się nazywa instytucja która urządza pogrzeb waluty? Narodowy Bank Utylizacji Waluty?
No to weź mi sprzedaj mieszkanie kupione we wrocławiu w styczniu 2023 za cenę którą wtedy dałeś +10% XD Dane z dupy i tyle, to że korzystają z nich jacyś praktykanci w pekao nic nie znaczy.


dlatego mowie szacunki, tutaj wazniejsza jest stala metodologia niz sam wynik nominalny, bo mierzac tak samo powinnimsy miec ten sam poziom bledu, wiec mniej wazna jest informacja ze +10% we wro, a wazniejsza ze inni byli
@del855: Chłopie ale transakcyjne ceny gówno mówią o cenie konkretnego mieszkania, wzrost cen transakcyjncyh zawsze bedzie nizszy niz realny bo ludzie zaczynaja kupowac wiecej mieszkan w #!$%@? lokalizacjach. Sprawdzaj ceny ofertowe, one oddają to w miarę realnie, choć mogą delikatnie przekłamywać w drugą stronę.
bardzo chętnie kupię mieszkanie w Waw, które podrożało tylko 10% od zeszłego roku, a nie 20-30% czy nawet 40-50%, masz jakieś oferty? Bo ja nie znam niestety takich przypadków.


wg nbp na RW/transkacje 2022 vs ostatnie dostepny kwartal 2023 wzrost wynosi 0%......

@Yuri_Yslin:
Chłopie ale transakcyjne ceny gówno mówią o cenie konkretnego mieszkania, wzrost cen transakcyjncyh zawsze bedzie nizszy niz realny bo ludzie zaczynaja kupowac wiecej mieszkan w #!$%@? lokalizacjach. Sprawdzaj ceny ofertowe, one oddają to w miarę realnie, choć mogą delikatnie przekłamywać w drugą stronę.


ale skad Ty wiesz, o jakiego typu dane numbeo chodzi?.... Moze to sa po prostu dane zblizone do tych transkacyjnych?..... Bo jesli tak to skad krytyka?....

@DeoLawson:
@del855: Przecież wyżej napisałeś o transakcyjnych NBP.... Jeśli chodzi o numbeo to po prostu wiem na podstawie obserwacji że ceny we Wrocławiu czy wawie urosły w ciągu ostatniego roku o ok 30% a nie 10% . Te dane to po prostu jakiś ściek albo nie służą do tego do czegot y ich używasz.
Przecież wyżej napisałeś o transakcyjnych NBP.... Jeśli chodzi o numbeo to po prostu wiem na podstawie obserwacji że ceny we Wrocławiu czy wawie urosły w ciągu ostatniego roku o ok 30% a nie 10% . Te dane to po prostu jakiś ściek albo nie służą do tego do czegot y ich używasz.


Panie kolego, tlumacze ze dane numbeo wygladaja w tym przypadku na zbiezne z danymi jak ma nbp dla RW/transkacje. Ja
sam wiesz, że to bzdury.


Ceny wzrosły od 20 do 50%. W rok.


ja nic nie wiem, ja prezentuje DANE, TWARDE dane z KONKRETNYCH transakcji do ktorych ma dostep NBP, a do ktorych dostepu nie masz Ty....

to jest jak rozmowa, ile sie zarabia..... bo JA I MOI ZNAJOMI to spimy na kasie, a ze GUS twiedzi inaczje to wiaodmo - BZDURY, to sa panie bzdury....

@Yuri_Yslin:

@lycaon_pictus

W moim bloku
no i?..... no i co dalej z ta informacja kiedy po drugiej stronie mamy dane transkacyjne?.... WIESZ ze sa 20% drozsze bo co?.... co tak widzisz.... ano oki.... ja tez widze na ulicach same merdedesy.... no moze nie same, ale sie na nich skupiam....


@del855: Znam ludzi co sprzedawali później i ceny bardzo zbliżone do tych co były na otodom. Tak sobie wmawiajcie, że ceny transakcyjne są znacząco niższe od ofertowych.
ja nic nie wiem, ja prezentuje DANE, TWARDE dane z KONKRETNYCH transakcji do ktorych ma dostep NBP, a do ktorych dostepu nie masz Ty....


to jest jak rozmowa, ile sie zarabia..... bo JA I MOI ZNAJOMI to spimy na kasie, a ze GUS twiedzi inaczje to wiaodmo - BZDURY, to sa panie bzdury....


@del855: Już Ci kiedyś tłumaczył, zdaje się @pastibox, gdzie można sobie wsadzić dane NBP i czemu: tam