Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

co rok na kontrolę uzębienia!!!


@mala_rybka: i zanim pozwolicie dentyście dotknąć waszego uzębienia nie sugerujcie się dobrymi opiniami zakładu, a zdobądźcie sami podstawową wiedzę o stomatologii, bo będziecie chodzić i naprawiać zęby przez lata, myśląc, że fajnie, bo dbacie o swoje uzębienie, by po latach dowiedzieć się, że stomatolog tak naprawdę #!$%@?ł wam zęby i wszędzie macie próchnicę wtórną. Na stomatologów trzeba uważać znacznie bardziej, niż na mechaników, czy innych fachowców.
  • Odpowiedz
@Kremufka2137: najlepiej chodzić raz albo i dwa razy do roku na wizytę z NFZ, jak znajdą jakiś ubytek to od razu zakleją i się nie będzie pogłębiał. Jak za długo będzie się zwlekać to trzeba później płacić ciężkie pieniądze za prywatne wizyty, albo chodzić szczerbaty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@radek-kedar: mnie diagnozowali kilka tygodni, w między czasie miałem od #!$%@? badań w tym gastroskopię (na kolonoskopię się szczęśliwie nie załapałem) bronchoskopię (rurką to płuc i pobranie kawałka tkanki) i straszyli mnie przelykowym echem serca (którego całe szczęście już dwukrotnie udało mi się uniknąć). Mam teczkę ze szpitala grubości pierwszego Harrego Pottera.
  • Odpowiedz
raczej niemożliwe jest ogólne zakażenie organizmu i zgon przez nieleczone zęby. W takim wypadku stan zapalny w jamie ustnej byłby tak ogromny że lekarz od razu wiedziałby o co chodzi, a nie zlecał jakieś gastroskopie, czy kolonoskopie.


@OddajButa123: oczywiście, że jest to możliwe. Nie każdy stan zapalny w jamie ustnej, musi manifestować się bólem lub obrzękiem. Niektórzy mają ogromne stany zapalne w kości bez jakichkolwiek objawów, wychodzą przypadkowo wykryte na RTG.
  • Odpowiedz
@OddajButa123: a właśnie, że w przypadku infekcyjnego zapalenia wsierdzia choroby zębów i przyzębia, nawet nie w takim stadium, o którym piszesz, są jedną z głównych przyczyn
  • Odpowiedz