Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@HumanBeing: nie, ale mam zaniedbane bo panicznie boję się dentysty i odwlekam zrobienie ich od lat. Mój lekarz wierci mi druga dziurę w dupie abym to ogarnął. W końcu jednak muszę to zrobić, już wykonałem pierwsze ruchy gdy wyszedłem na jesieni ze szpitala, ale konkretniej zacznę dopiero na wiosnę. Jestem przerażony tbh, chyba się będę musiał sowicie nażreć jakichś uspokajaczy, benzodiazepin czy czegoś bo nie wyrobie w przeciwnym wypadku.
  • Odpowiedz
@Rycynina: Będąc żoną, nie możesz być jednocześnie mamą dla 41 latka. Tragiczna ta historia z zębami. Ale wcale nie taka odosobniona. Często jakieś zaniedbania nagromadzone latami zabierają kogoś. Nie powinnaś sobie teraz robić wyrzutów. Powinnaś teraz zadbać o siebie i o córkę. Ślę wyrazy współczucia.
  • Odpowiedz
@Rycynina: trzymajcie się, chociaż wiem, że przez zapewne najbliższe miesiące/lata, to gówno porada. Takiej tragedii nie da się przeżyć normalnie, więc w jakiejkolwiek chwili zwątpienia korzystaj z psychologa. Tym postem przynajmniej zmotywowałas wielu z nas do wizyty u stomatologa
  • Odpowiedz
@Rycynina: Mnie w szpitalu zarazili sepsą podobno jest tylko 20% na przeżycie mi sie udało. Co do twojego męża to sepsy można dostac od głupiego "zastrzału" a od zębów to już w ogóle nie są zarty ale nie wszystko każdy wie.
  • Odpowiedz
@Kremufka2137: rozumiem że są różne fobie, ale na twoim miejscu byłbym 1000x bardziej zesrany ewentualną przedwczesną śmiercią niż wizytą u dentysty. Osobiście też nie mam najlepszych zębów, rodzice mieli wywalone na moje zęby i dopiero niedawno, w wieku 23 lat byłem na wizycie. 10 miałem plombowanych, a 2 leczone kanałowo. Fajnie że od niedawna są białe plomby na NFZ, nie musiałem za to płacić. Jedynie za leczenie kanałowe, 1000zł od zęba.
  • Odpowiedz
@HumanBeing: i załatwiłeś to na NFZ? Ja założyłem, że będę musiał z całości wyskoczyć z własnego hajsu, że 3 żeby z tyłu to mam do wstawienia i zakładałem protezy, ale coś może da się jednak ocalić, może powinienem się zainteresować co się da zrobić na NFZ. Długo czekałeś?
  • Odpowiedz
@Rycynina: Współczuję, nic nie mogłaś zrobić - dorosłego faceta nie przekonasz do pójścia do dentysty (w ogóle lekarza) jak sam nie będzie chciał
  • Odpowiedz
Gdyby nie ten wpis nie wiedziałbym ile wykopków to brudasy co latami do dentysty nie chodzą xD Ja się nieświeżo czuje jak półroczny przegląd się przesunie o 2-3 miesiące, a tu #!$%@? same wpisy "dzięki za motywacje, od lat się zbierałem" xD co do #!$%@?
  • Odpowiedz
@Notes: Bordo i freethinker. Napisałeś totalny wysryw gdzie w twojej bańce znaczy coś nadrzędnego.
Ja np gardzę ludźmi którzy się uważają za lepszych od innych. A ty jesteś narcyzikiem uważającym się za boga.

Jak już chcesz komuś napluć na ryj to zacznij od siebie prezes
  • Odpowiedz
@Rycynina: z dentofobią nie zmusisz kogoś do leczenia, jeśli sam nie pójdzie. Zrobiłaś wszystko, co tylko można było. Nie obwiniaj siebie.
  • Odpowiedz
@Rycynina bardzo współczuję. Nie ma dobrej rady czy właściwych słów żeby Ci pomóc. Jedyną dobra rada to czas. Daj sobie czas, niby to banał ale jeśli nie leczy ran to chociaż je zasklepia trochę. Nie obwiniaj się bo to niczego nie zmieni. Wychowaj córkę na dobrego człowieka, realizuj wasze wspólne plany, on gdzieś z góry patrzy.
  • Odpowiedz
  • 0
Dlatego ja od lat oceniam ludzi na podstawie stanu ich uzębienia i od razu wiem czy mam doczynienia z człowiekiem czy nie
  • Odpowiedz
@Kremufka2137: z tego co wiem to na NFZ jest:
-plombowanie wszystkich zębów białymi plombami (srebrnych już nie robią wcale, UE zakazała)
-leczenie kanałowe przednich zębów (tylko jedynki, dwójki i trójki, reszta jedynie prywatnie)
-dwa razy do roku kontrola uzębienia i zdejmowanie kamienia
-wyrywanie
-proteza wyjmowana, ale trzeba nie mieć iluś tam zębów, raz na 5 lat

Czeka się różnie, w moim niedużym mieście jest chyba z 20 dentystów na NFZ. Niektórzy
  • Odpowiedz