Wpis z mikrobloga

Ni cholery nie rozumiem tego całego cyrku z hotdogami na stacji. Mięso oddzielane mechaniczne i bułka wychodowana na chemikaliach to nie jest szczyt gwiazdek Michelin a zawsze trafi się typ co #!$%@? jakby to miał być jego ostatni posiłek w życiu.

-hotdoga poproszę
-jaki?
-omm ommm jakie są
-parówka, kiełbasa, kiełbasa z dzika, kiełbasa z serem, kiełbasa z chili
-to nie wiem to niech będzie ta z dzika
-ok
-ALBO NIE! Z CZILI POPROSZEM!
-ok, jakie sosy?
-ommm hhhhmmm jakie są?
-tu jest karteczka, mamy kechup, majonez dijon, 999 wysp, o smaku spermy, meksykański, amerykański, słodkie chili
-ommm nie wiem, to niech będzie może 999 wysp hmmmmm.... meksykański, dijon... i niech da pani jeszcze tego czili

To jest kawałek mięsa trzeciej kategorii a ludzie się spuszczają jakby to był 8 cud świata. Wchodzisz, mówisz "dobry, dużego hotdoga, parówa, ketchup i musztarda" i tyle, za tobą jest kolejka ludzi którzy zatankowali i muszą #!$%@?ć dalej. To jest jedzenie abyś się zapchał i nie umarł z głodu przez następne 1,5 godziny a nie kuchnia Gesslerowej. Z resztą zwykle obok są bardziej luksusowe kanapki z sałatą, prawdziwą szynką czy wołowiną ale ty wolisz odkrywać walory smakowe #!$%@? mięsa maczanego w 10 wersjach keczupu Develey.

#dziendobry #gownowpis #jedzenie #fastfood
SzubiDubiDu - Ni cholery nie rozumiem tego całego cyrku z hotdogami na stacji. Mięso ...

źródło: hot-dog

Pobierz
  • 95
@SzubiDubiDu: tez mnie to #!$%@?, a najbardziej to haslo A JAKIE SOM!?
Stoi taki zjeb, ma doslownie przed tym swoim #!$%@? ryjem, 15 cm od tej ordynarnej, tępej, myślą nie zmąconej mordy ta tabliczke z sosami i JAKIE SOM??

Albo bierze dwa hot dogi, jakie som, babka sie pyta „a do drugiego” a typ na pol stacji HALINKA JAKA CHCESZ PARUFKE DO HOT DOGA? A JAKIE SOM? to taką. AA SOS?