Wpis z mikrobloga

Człowiek czuje się o wiele lepiej ( ͡° ͡°).
Dzisiaj powierzono mi pewne zadanie wykraczające poza to co mam wpisane w umowie i dodatkowo z racji tego, że przy awansach jestem pomijany, to odmówiłem.
Godzina czekania na rozwój sytuacji.
Dyrektor zdziwiony i oczywiście rozmowa z kierownikiem .
Jego mina jak mu wygarnąłem, że nie mam zamiaru robić niczego "dodatkowo" nie otrzymując przy tym dodatkowego wynagrodzenia albo większej premii + poza tym ma osoby z mniejszym doświadczeniem od mojego, które dostały "lepsze stanowiska" nie ogarniając wiele rzeczy i które mogą rozwiązać problem była bezcenna (ʘʘ)
Czy coś ugrałem? raczej nie, ale przynajmniej mam spokój z bycia "dobrym i ogarniętym pracownikiem", który jak się coś "#!$%@?" to zrobi.

#pracbaza #januszex #kolchoz #przegrywpo30tce #depresja
  • 18
@PapaSar: pewnie ci dawali bo wczesniej nie odmawiales. co do reakcji nie byla profesjonalna i mogles se zaszkodzic. teoretycznie to pracodawca decyduje co powinienes robic. jak jestes regularnie pomijany przy awansach to jest na pewno ku temu przyczyna i na Twoim miejscu pogadalbym z kierem 1vs1 co mozesz zrobic ze swojej strony (tak!), zeby miec szanse na awans. Najprawdopodobniej jest cos co sprawia, ze Cie pomijaja, moze nie masz dostatecznie rozwinietych
@PapaSar: bardzo dobrze zrobiłeś. Takie akcje pokazują kierownictwu że nie mogą sobie robić czego chcą ot tak. Potem cała chwała jest na nich. Jakbyś się nie postawił to nie miałbyś argumentu do awansu, tylko by Cie najpewniej wyruchali w dupę
by dostać premie, ale już żeby mu #!$%@?ć


@Frettka: wg. prawa szef ci moze zawsze zlecic co uwaza za stosowne, a co skrajnie nie odbiega od twojego stanowiska pracy. i tak dlugo jak nie przychodzisz po podwyzke czy premie to najczesciej on nie widzi powodu, zeby dac wiecej. to jest zbiorowa mentalnosc wlascicieli i szefow w naszym kraju. a jest to niesprawiedliwe i nie w porzadku to na pewno. tylko, że
szef ci moze zawsze zlecic co uwaza za stosowne, a co skrajnie nie odbiega od twojego


@nie_odpisuj: jestem podobnego zdania ( ͡° ͜ʖ ͡°). Problem jest taki, że wspomniane "zadanie" było i jest wykonywane na terenie innej firmy ¯\(ツ)/¯
ewnie ci dawali bo wczesniej nie odmawiales


@nie_odpisuj: Fakt, bo parę razy nic nie mówiłem. Co do skili to się nie zgodzę ¯\(ツ)/¯ bardziej chodzi o to, że nie mam charakteru typu "jak kierownik każe skakać na jednej nodze i klaskać" to robię to z uśmiechem na ustach i bez zastanowienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
liczyłem na końcówkę w stylu „hmm ma pan racje, nie docenialiśmy pana


@hamster151: w kołchozach to tak nie działa ¯\(ツ)/¯. Tutaj liczy się odpowiednie wchodzenie w przysłowiowe dupsko ( ͡° ͡°)