Wpis z mikrobloga

Założę się że jakby do któregos z facetów lekarzy (może oprócz tych największych autystykow z kijem w dupsku ale do tych to się nawet na studiach mało co odzywało) jakąś babcia powiedziała "słonko" to by się tylko uśmiechnął i miło by mu się na serduszku zrobiło. Do wielkiej pani doktor to wolno tylko pełnym tytułem odzywać bo ona osiągnęła sukces - skończyła studia medyczne i pracuje w szpitalu. Rozumiesz to? #medycyna #lekarz #bekazpodludzi
pieknylowca - Założę się że jakby do któregos z facetów lekarzy (może oprócz tych naj...

źródło: IMG_20240125_112549

Pobierz
  • 20
@pieknylowca #!$%@?ąc od wpisu i wydumanego podziału na płcie w zawodzie, którego ja jakoś nigdy nie dostrzegałam.

Sytuacja formalna jaką jest wizyta u lekarza to i formalny język. Ja zwracam się do pacjenta pan/pani i to samo w drugą stronę. Nie muszą tytułować doktorem docentem czy profesorem - zwykły minimalny poziom kultury i szacunku jakim jest zwracanie sie do obcej osoby pan/pani - jak to przyjęło się w polskiej kulturze i języku.
pewnie jakaś babcia tak jej powiedziała i ją zabolała dupa bo jest wielka panią doktor


@pieknylowca: ja nie jestem panią doktor, ale też mnie krew zalewa jak losowe babcie mówią do mnie "słonko" albo "dziecko" xD Raz jakaś baba się do mnie przyczepiła na przystanku i zaczęła coś gadać "dziecko, ty bez rajstop chodzisz, nie jest ci zimno?", ale jak odpowiedziałam "babcia, a ty w czerwcu w płaszczu, nie przegrzeje cię?"
pełnym tytułem


@pieknylowca: Ta dziewczyna ze zdjęcia jest lekarzem, nie ma tytułu doktora. "Pani lekarko" brzmi idiotycznie, a stare babcie często skracają dystans takimi tekstami do wszystkich młodych ludzi. Chociaż faktycznie częściej padnie "panie doktorze" do lekarza - mężczyzny niż "pani doktor" do lekarza - kobiety, ale nie jest to raczej kwestia braku szacunku tylko próba spoufalenia z młodym człowiekiem, a postać żeńska bardziej do tego pasuje.
Ta dziewczyna ze zdjęcia jest lekarzem, nie ma tytułu doktora. "Pani lekarko" brzmi idiotycznie, a stare babcie często skracają dystans takimi tekstami do wszystkich młodych ludzi. Chociaż faktycznie częściej padnie "panie doktorze" do lekarza - mężczyzny niż "pani doktor" do lekarza - kobiety, ale nie jest to raczej kwestia braku szacunku tylko próba spoufalenia z młodym człowiekiem.


@cooles: najlepiej to powiedzieć "słuchaj kur****wa lala" ( ͡° ͜ʖ ͡°