Wpis z mikrobloga

Najczęściej wybieracie u mnie klasyczne obrączki (zwykle o profilu płaskim, półokrągłym lub fazowane). Doskonale rozumiem taki wybór ( ͡° ͜ʖ ͡°) Uniwersalne, ponadczasowe, bezproblemowe w przypadku ewentualnych zmian rozmiaru, ale… Coraz częściej przychodzi mi realizować niecodzienne, wyjątkowe i wymagające wzory tego symbolu miłości.

Przedstawiam Wam złote obrączki próby 585, z wykonanym przeze mnie ręcznie grawerowanym zdobieniem (tu właściwie bliżej mu do reliefu, ze względu na głębokość zdobień). Krawędzie obrączek zdobi milgryf (te małe kuleczki), co dodatkowo nadawało im szyku i elegancji.
Sztuka ręcznego grawerunku w środowisku złotniczym staje się coraz większą rzadkością (pewnie ze względu na stopień jej trudności wykonywania). Nawet grawerunki dzisiaj coraz częściej zastępowane są zdobieniami z wykorzystaniem druku 3D, choć nigdy nie będą one wyglądać podobnie bez odpowiednich umiejętności wykańczającego wyrób złotnika. Ja ze swoją pracą ręczną, choć wciąż jeszcze młoda (a przynajmniej chcę w to wierzyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)), czuję się czasem jak dinozaur.

Po więcej moich prac zapraszam na:
- mój Insta: https://www.instagram.com/totemy.annaruminska/
- mój FB: https://www.facebook.com/totemy.bizuteria
- mój YT: https://www.youtube.com/@TotemyAnnaRuminska

#totemybizuteria #bizuteria #slub #obraczki #krakow #malopolska #zloto #rzemioslo #handmade #chwalesie #rozowepaski #niebieskiepaski
totemy_bizuteria - Najczęściej wybieracie u mnie klasyczne obrączki (zwykle o profilu...

źródło: Totemy _Obrączki grawerowane

Pobierz
  • 10
@sanguediguida: Nie ma czegoś takiego jak to się często reklamuje "czarne złoto", przez co niektórzy myślą że istnieje jakiś czarny stop złota, otóż nie. Biżuterię najczęściej z białego złota poddaje się procesowi galwanicznemu, który polega na pokryciu powierzchni wyrobu cienką warstwą innego metalu (najczęściej ruten, chociaż ja polecam, sugeruję i wykonuję czarny rod). Problem polega na tym, że ta warstwa jest z czasem ścieralna, a białe złoto zaczyna prześwitywać spod czarnej
@darkinvaider: ja też uwielbiam. Na stali wyglądają pięknie. Praktycznie najprostszą rzecz można podrasować niesamowicie tylko grawerunkiem. Tzn. tylko jak tylko... Trzeba długich godzin siedzenia żeby to w miarę ogarnąć i później utrwalanie tych umiejętności. Praktycznie osobny zawód do nauki ;)
@darkinvaider: grawerka robiona przez Kolegę. Kompresorek ma wbudowany w skrzynce, nie potrzebuję zewnetrznego. Nie jest niestety tak precyzyjna jak grawermax itp. To jedyny poważniejszy zakup który rozważam, ale póki będę dawać radę na tym co mam to nie zmieniam :) przed trzecim potomkiem prowadziłam z ręki grawerunki, ale rok przerwy na macierzyńskim pogrzebał osiągnięcia i trzeba było się jakoś podnieść po powrocie ;) ale jeśli starczy sił i jakimś cudem czasu,
@darkinvaider: mamy to samo :) i tak to ja byłam na filmiku :D zaskoczył mnie :D ja skracam o połowę sprężynę i tłoczek, bo wtedy ma mocniejsze uderzenie. Robię na chińskich raczkach. To jest myśl, może tylko rączkę wymienić na oryginał :) uchwyty te z imbusami mam oryginalne, po prostu rozwierciłam rączkę chińską żeby wchodziły oryginały :)