Wpis z mikrobloga

Co tym firmom się w łbach poprzestawiało, że 2/3 ofert to hybryda i jeszcze za mniejsze stawki. Dałem w opisie na moim profilu, zeby mi nie wysyłali hybryd ale zmieniło to zupełnie całe nic. Kto jest tak naprawdę decyzyjnym w takich sprawach? Lead zespołu nie może iść do wyższego menago i powiedzieć, że "na hybrydę to my gówno złapiemy, a nie dobrego deva"?

Jeszcze ostatnio są coraz lepsi, bo jak wcześniej mi proponowali hybrydę w miejscu zamieszkania to teraz proponują 700 km dalej. (pic rel)

#programista15k #programista25k #pracait
nick230 - Co tym firmom się w łbach poprzestawiało, że 2/3 ofert to hybryda i jeszcze...

źródło: Screenshot 2024-01-24 at 19.29.33

Pobierz
  • 21
Lead zespołu nie może iść do wyższego menago i powiedzieć, że "na hybrydę to my gówno złapiemy, a nie dobrego deva"?

@nick230: No może iść, może powiedzieć, i #!$%@?. Pracuję w dużym korpo i u nas nawet CTO to komunikował - i co z tego, gdy cała reszta zarządu uważa, że bydło trzeba trzymać w zagrodzie xD

A jakość trzódki u nas wyraźnie spada z roku na rok, bo najlepsi #!$%@?ą
  • 0
@WaveCreator: Nie pracuję w korpo ale to jest jakieś #!$%@?. Z jednej strony #!$%@?ą o jakichś udogodnieniach, well being, jestesmy dla was i inne #!$%@? muje, a z drugiej strony: #!$%@? do biura, poświęcajcie czas na dojazdy stojąc w korku bo chcemy was widziec
Lead zespołu nie może iść do wyższego menago i powiedzieć, że "na hybrydę to my gówno złapiemy, a nie dobrego deva"?


@nick230: to są decyzje kilka manago wyżej, a do tego na każdym szczeblu przekazywania informacji w górę jest szansa, że trafisz na cymbała, który wierzy, że hybryda czy stacjonarna to jest w sumie dobry pomysł albo po prostu lubi dupę lizać.
raz w miesiącu to za dużo

@bb89: Gdyby rzeczywiście płacili za transport i nocleg to nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale od jednego dnia w miesiącu się zaczyna, a po pół roku pracy przychodzi mejl, że od następnego miesiąca 3 dni w tygodniu z biura albo #!$%@?ć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z założenia trzeba takie oferty bojkotować. Jak się trafia oferta w tym samym mieście to mówię, że mogę wpaść do biura z własnej woli jak trzeba coś ustalić/zaprojektować/albo mam taki kaprys, a nie 2x na tydz "a bo tak". Zawsze mówię, że chcę mieć w umowie full remote.

@nick230: miałem identyczną ofertę, też drugi koniec polski, ale zgadzali się na wizytę raz na 2 mc. Udogodnienia i redukcjaśsladu weglowego ale musisz
@wafel93: Nie, nie znajdą. Przerabiałem to, gdy pracowałem w pewnej firmie w Polsce, która miała bardzo wysoki hiring bar i remote pozycję. Zatrudniali pojedyncze osoby, pracowało około 15 osób w całej firmie ze względu na hiring bar, ale jednocześnie wysokie zarobki. Zmienili politykę na hybrydę, wtedy obniżyli znacznie hiring bar i zaczęli zatrudniać leszczy z korpo xD Dobrych inżynierów z odpowiednim expem w Polsce to dosłownie kilka procent, większość inżynierów nigdy
@obieq wydawało mi się, że to norma, jak inaczej ma się przemieścić 700 km? Własne auto odpada bo zużycie + to 3 dni robocze aby mieć jeden dzień na miejscu. U mnie sporo osób pracuje zdalnie ale czasem grupy chcą się spotkać to się klepie wyjazd służbowy na tydzień i gotowe.