Wpis z mikrobloga

Brakuje mi pracy z biura.

Pracuję z zdalnie domu już od ponad trzech lat. Zespoły albo zagramanicą, albo co najwyżej w Polsce, ale w innym mieście. Brakuje mi tego, żeby wyjść z domu czasem, popitolić se głupotki w trakcie roboty przy kawie czy coś. Lepiej się z ludźmi współpracuje po tym, jak już ich się pozna twarzą w twarz, łatwiej ruszyć dupę, żeby załatwić coś po pracy jak już się jest w centrum. Nie mam na myśli codziennej pracy z biura, ale raz-dwa razy w tygodniu byłoby spoko.

Niestety w mieście w którym mieszkam większość firm IT to Januszeksy, softłerhałzy które odpie*dalają manianę dla klienta z zagranicy albo finansowe korpo. Żadna z wymienionej wyżej opcji nie płaci tak dobrze, jak praca z klientem zagramanicznym, a jak wiadomo, do (finansowo) dobrego człowiek się szybko przyzwyczaja.

Wiem wiem, problemy pierwszego świata, ale hybrydą może bym nie wzgardził.

#programista15k #pracazdalna #pracazbiura #pracait #praca #hybryda
  • 128
  • 1
@peoplearestrange: w sumie w całej Polsce poza Warszawą jest to samo - januszeksy które tylko narzucają swoją marże robiąc body leasing dla korpo/klientów zagranicznych, software house'y które robią całe projekty dla firm z zachodu albo korpo.

Mieszkam w jednym z 5 największych miast w Polsce.
@pastarri: No to opuść swoją wioskę, przeprowadź się do wawy i znajdź sobie hybrydkę. W czym problem? Jednak co? Lepiej pracować zdalnie, za dobre siano a mieszkać tam się gdzie mieszka ? Chciałbyś mieć ciasto i zjeść ciasto. Serio chłopie zastanów się co wypisujesz, bo z tego co piszesz to obecnej roboty byś nie miał gdyby nie możliwość zdalnej. Więc weź rozbieg i przywal głową w ścianę.
Brakuje mi tego, żeby wyjść z domu czasem, popitolić se głupotki w trakcie roboty przy kawie czy coś.


@pastarri: Chłopie, w pracy to się robi to za co firma płaci i zamyka laptopa, a nie urządza jakieś #!$%@? o głupotach. Jak nie możesz obyć się bez ploteczek to zatrudnij się w dziale HR. Tam będziesz mieć spotkania twarzą w twarz, kawusie, pitolenie o głupotkach w trakcie roboty i inne gówna. Potrzeba
@nad__czlowiek: o to to, próbuje się skupić na tasku a typ obok mi pokazuje zdjęcia jego córek, no fajnie że spełniasz się jako ojciec ale pokazywałeś je już 100 razy i daj mi się skupić. Mogę sobie z kimś pogadać ale jak siedzisz z tymi ludźmi X razy w tygodniu to po jakimś czasie nie macie o czym gadać - jak się spotkacie raz w miesiącu to inna gadka niż co
szczerze mówiąc to bym karał wszystkie takie osoby jak ty,

A gdy management widzi, że coraz więcej osób chce chodzić do biura to zaraz mówią, że trzeba zakazać zdalnej i nakazać hybrydę, bo kilka osób chce chodzić do biura ale nikt z ich zespołu nie chodzi!


@nad__czlowiek: to moze lepiej karac ten managment a nie chlopa za to, ze ma swoje potrzeby ? To zupelnie jak sie #!$%@? do osoby co
@pastarri to zróbcie sobie jakiś beer czy coffee meet i poplotkujcie. U mnie w pracy jak dyskutowaliśmy o czymś przed daily, to PM zrobił meet na pół godzinki raz w tygodniu, żeby sobie podyskutować o czymś. Inni robili spotkanie na kilka godzin po robocie raz w tygodniu czy w miesiącu, ludzie z piwem siedzieli sobie przed ekranem i dyskutowali.
@pastarri: Mordo, ale jak to IT, to oni nie sprawdzają, skąd nadajesz. O ile to nie jakieś harde kodzenie czy administracja, że musisz mieć 3 monitory, to laptop w łapę i w świat!
Ktoś coś chce? Zjeżdżasz na pobocze czy na jakąś stację/ do maka, rozstawiasz laptoka, internet z telefonu albo z samochodu (programista15k to już chyba masz te bajery online).
Nikt nic nie chce to jedziesz gdzie chcesz i gdzie
@pastarri: @nad__czlowiek @lentilek wykopki się zesrały i najchętniej by Cie ukarały za to że masz swoją opinię xD na szczęście moi podwładni są bardzo zgrani i sami przychodzą powiedzieć jak fajnie im się pracuje na miejscu w biurze. Najbardziej widać to po urlopie jak ktoś wraca i mówi że już tęsknił za ekipą, współczuję Ci bo z moimi pracownikami mam świetny kontakt i nie wyobrażam sobie pracy zdalnej
  • 15
@nad__czlowiek @lets_gou_tnijmy_wuosy @szperacz @Herubin @lentilek

Nie wiem czemu się wszyscy tu zesraliście, wyrażę się jeszcze raz, może tym razem trafniej:

Chciałbym móc mieć opcję raz/dwa razy pracować z biura. Niestety, jest to mniej opłacalne, niż praca w pełni zdalna. Pracując zdalnie dla podmiotu zagranicznego można wygarnąć 30-75% więcej niż maks widełek na polskich job boardach. A Wy, jeśli chcecie - pracujcie sobie z domu. Nikt Wam nie broni, tak samo jak mi
Nie wiem czemu się wszyscy tu zesraliście, wyrażę się jeszcze raz, może tym razem trafniej:


@pastarri: Nic dodać, nic ująć. Ja też lubię sobie raz czy dwa razy w tygodniu skoczyć do biura, tak z nudów. Kto komu rozkazuje, żeby się do biura udawał?

@nad__czlowiek: Stary, od twoich postów bije taka socjopatia i manipulacja, że aż to boli. Ty wiesz najlepiej i ignorujesz osobiste przemyślenia osoby. Aż mrozi mnie, że