Wpis z mikrobloga

Smaczna pizze mieli ale to co zrobili to kryminał.
Półtora roku temu - duża pizza margherita 28zł 43cm z darmowa dostawa. Później zrobili 32zł i dostawę płatna, następnie 38zł. Niedawno wzrosła opłata za margerite do 42zł, a chwilę później downsizing z 43cm do 40cm. Co za januszerja xD 50zł za 40cm pizzy z dowozem MARGERITY!

#pizzabros

#lublin #pizza #gotujzwykopem
camisetablanca - Smaczna pizze mieli ale to co zrobili to kryminał. 
Półtora roku tem...

źródło: temp_file5557717612387871827

Pobierz
  • 83
@Kiedys_Mialem_Fejm chyba liczysz ceny jakby się zatrzymały na 2015-2018 roku albo liczysz składniki same które są tymi najbardziej parszywymi z marketu (czyli coś seropodobnego a nie ser, a przecier pomidorowy co ma raczej tylko aromat pomidora i mnóstwo chemii), bo mi taka pizza wychodzi raczej coś koło 20zl a nie liczę prądu czy wody co zużyłam, a biorąc pod uwagę knajpę patrzysz na to że prąd i woda są płacone po wyższej
a że jeszcze połowa ciasta została


@Voltaire: protip, ciasto można mrozić i ze 3 miesiące w woreczku powinno na ludzie poleżeć, a i 3-4 dni w lodówce też bez problemu, nawet nabierze lepszej konsystencji tylko trzeba przykryć folią żeby się nie zeschło. Ja zawsze robię pizzę na zapas- dużo ciasta bo to i tak praktycznie tyle samo czasu zabiera co 1 porcja, a potem jest o wiele szybciej. No i jak
@Kitku_Karola: jednego dostawce to mozna miec od poniedzialku do czwartku wtedy gdy zamowien jest malo a i tak zdarza sie ze z pysznego czy z ulicy nikt nie zamawia przez pol dnia a zaplacic trzeba za kazda godzine kierowcy. 10zl o ktorych ktos pisal to totalna komedia i poziom umyslowy dauna
@Kitku_Karola co do kosztu samych składników, robię w domu w piecyku pizze na top składnikach (salami 100zl/kg, mozarella 50zl/kg itd. i same składniki na 1 placek to max 8-9zl. Myślę że większość pizzeri koszt składników mają podobny nawet przy większych plackach bo wszyscy korzystają z ze 3-4 razy tańszych składników
@PrinceAnon: od przekręcania nie uciekniesz, grzałka jest tak skonstruowana, że obrócić o 90 stopni trzeba po tych kilkudziesięciu sekundach. Korzystasz z kalkulatora Klubu Miłośników Pizzy? Tam masz wszystko jak na tacy podane z gramaturą i czasami włącznie
@Kiedys_Mialem_Fejm: jakoś od dwóch lat nie zamawiam w ogóle żarcia, a wyjścia do knajpy to jak chce dziewczynę gdzieś zabrać, ja bardzo dobrze gotuje więc nie ma z tym problemu. Nie będę przepłacał januszom w restauracjach bo wydaje im się że klient zaplaci kazda cenę za jedzenie, a to gówno prawda, później płaczą w prasie że zamykają lokal bo nie ma klientów
@camisetablanca: gastro leci na łeb i szyję i szczerze jak nikomu nie życzę źle tak licze, że te janusze biznesu dostaną ostro po dupie. Zresztą powoli już zaczynają dostawać bo miejsc w lokalach coraz więcej, rezerwacje możliwe a jakość leci w dół.
W czasach przed pandemią w restauracjach z żoną byłem nawet 3-4 razy w tygodni w restauracji. Po prostu nie opłacało nam się gotować a fajnie też było zwiedzić trochę
@GladysDelKarmen taki effeuno z biscotto kosztuje 3k, to ile to trzeba pitc zamówić żeby się zwróciło, plus składniki na pizzę też kosztują i jeszcze sporo know-howu trzeba zdobyć, do tego akcesoria, pudełka itd.. Nie powiem, zabawka jest to fajna, sam też piekę, ale to jest bardziej hobby niż opcja na oszczędzanie