Wpis z mikrobloga

Smaczna pizze mieli ale to co zrobili to kryminał.
Półtora roku temu - duża pizza margherita 28zł 43cm z darmowa dostawa. Później zrobili 32zł i dostawę płatna, następnie 38zł. Niedawno wzrosła opłata za margerite do 42zł, a chwilę później downsizing z 43cm do 40cm. Co za januszerja xD 50zł za 40cm pizzy z dowozem MARGERITY!

#pizzabros

#lublin #pizza #gotujzwykopem
camisetablanca - Smaczna pizze mieli ale to co zrobili to kryminał. 
Półtora roku tem...

źródło: temp_file5557717612387871827

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
@camisetablanca: Koszt wyprodukowania takiej jednej to pewnie niecałe 10 zł wliczając pracowników prąd i lokal

Ja przestałem korzystać z takich lokali bo pod przykrywką walki z inflacją zrobiło się golenie frajerów na hajs bo powszechnie wiadomo, że Polak lubi przepłacać za wszystko
  • Odpowiedz
@camisetablanca: przez takie coś już od dawna sam wolę sobie zrobić, fajnie czasem zamówić ale też żeby to jeszcze jakość trzymało a coraz częściej widać, że to loteria wywalisz 50 zł a spalone przywiozą albo twarde i #!$%@? tylko chodzisz
  • Odpowiedz
@camisetablanca: ogółem to w okolicach miasteczka polecam 3 lokale jc:
-trójka, tanio i git, chyba 27 zł płacisz za pizzę 32cm ze 3 składnikami i sosem co wybierasz, tylko musisz odebrać sam i czynna jest jedynie w tygodniu w godzinach 10-18,
-Masna Pizza: też 32cm, tutaj już koszt 30-40zł i odbiór własny bo dostawa chyba 8zł, ale jest to bardzo dobra pizzunia. Czynna śmiesznie bo chyba od 13 do 21
-pizzeria
  • Odpowiedz
@camisetablanca: Ja już prawie w ogóle nie zamawiam żarcia, i to nie dlatego, że tego hajsu nie mam, tylko dlatego, że czuję się jak frajer, godząc się na ewidentny rozbój, i to połączony z drastycznym spadkiem jakości.
Mimimum zamówienia z kosmosu. Dostawa 15 zł. Przyjeżdżało coraz mniejsze, coraz mniej smaczne, coraz bardziej na #!$%@?. Mam podobne odczucia co @Don_Calzone

Tym bardziej, że umiem i lubię gotować, więc tym bardziej płacenie komus
  • Odpowiedz
Kiedyś z różową naszło nas na pizze.. i tak patrzymy co i po ile, doszliśmy do wniosku że 60 zł za placka to przesada. Sam dowóz 8 pln.
Zrobiliśmy przegląd lodówki i skleciliśmy pizzę na jedną blachę.. a że jeszcze połowa ciasta została to zrobiłem wielkiego cebularza. Ceny gastronomii to jest jakiś kosmos ostatnio, szkoda że nie idzie z tym jakość.
  • Odpowiedz
@camisetablanca: w Gdańsku na osiedlu miałem pizzerię Primmo Piatto. Pizze świetne, z prawilnego pieca, wyważone dodatki. Jeszcze w 2020 najprostsza margherita kosztowała 17-19zł, jakieś bardziej wymyślne koło 24-28zł. Teraz widzę że margherita zaczyna się od 27zł xd
  • Odpowiedz
@Kiedys_Mialem_Fejm

Koszt wyprodukowania takiej jednej to pewnie niecałe 10 zł wliczając pracowników prąd i lokal


#shitwykopsays
xD

Sama dostawa to powiedzmy 15-20 min czasu jednego człowieka, czyli 30-40 zł brutto na godzinę wyceniasz jego prace, gdyby składniki, lokal i media oraz praca innych ludzi potrzebna do zrealizowania zamówienia było za darmo xD
  • Odpowiedz
  • 10
@camisetablanca
jeśli dobrze policzyłem, wzrost ceny w ciągu 1.5 roku dla margarity to 50% xdd
Ale uwzględniając, że zmniejszyła się z 43 na 40 cm (-13,5% powierzchni) to wzrost ceny margarity wynosi 73% xdd
  • Odpowiedz