Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #wynajem #mieszkanie
Ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego w wielu kawalerkach (#krakow here), nawet po remoncie, nie ma płyty indukcyjnej wpuszczonej w blat, tylko takie przenośne gówno? Myślałem że chodzi o instalacje elektryczną, że nie wytrzyma takiej wpuszczanej do blatu, ale moce mają podobne i obie są podłączane na do kontaktu (tak, taka wpuszczana do blatu czy indukcyjna czy ceramiczna nie musi być podpięta do siły tylko może być normalnie do gniazdka).
Arturr99 - #nieruchomosci #wynajem #mieszkanie
Ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego w ...

źródło: Przenosna

Pobierz
  • 16
@Arturr99: właśnie muszę niestety zmienić mieszkanie i dziś gadałem o tym samym ze znajomymi. To co jest na zdjęciu to jest luksus, w wielu mieszkajiach są takie podwójne elekteyczne kuchenki z prlu. Wogóle kuchnia wyposażona gorzej jak u simsów. Masakra
@Arturr99 powodem może być np. to, że pomieszczenie nie spełnia norm pożarowych by była tam kuchnia. Może to wynikać np. z braku odpowiedniej wentylacji która jest wymagana do miejsc gdzie się gotuje, albo jakichś niedozwolonych przeróbek w niej etc.

Janusz na czas kontroli kominiarskiej (które są przeprowadzane co jakiś czas w budynkach) chowa taką kuchenke do kredensu i w razie czego świeci głupa że pomieszczenie nie służy do gotowania.

Przeglądy są potrzebne
@Arturr99: jak szukałem mieszkania w październiku w #krakow to było nawet jedno ulokowane na jakimś poddaszu gdzie nie było wgl kuchni. Szukałem czytałem tam z ciekawości co do urwy no i brak info czy jest dostęp do jakieś kuchni. Powierzchnia niby była nawet nawet, ale było łóżko, stół, biurko oraz parę krzeseł, kabina prysznicowa, pralka i kibel. Tylko tam żadnych ścian nie było, więc ten kibel sobie na widoku od tak
@Arturr99 weź... Ja taką kuchenkę firmy Esperanza kupiłem nową za 100 zł i używam czasem pod namiotem a Ty się zastanawiasz czy ok jest to używać w mieszkaniu. Straszne czasy.
  • 0
@Gooma: Nie zastanawiam czy jest ok używanie tego w mieszkaniu, tylko czym jest spowodowane. Połowa kawalerek w Krakowie która ma po 20m2 ma takie kuchenki
@Arturr99: myślisz się, taka na zdjęciu wymaga 8-10A i jednej fazy. Stare mieszkania mają bezpiecznik 16A na całą instalację w mieszkaniu.

Takie indukcję w blat na 4 pola to musisz mieć 3 fazy w mieszkaniu (działają na 2 fazach) i żreją okolo 16A na fazę. W nowym budownictwie masz 25A bezpieczniki za fazę.

Te indukcję na 1 fazę to gówno straszne i na starej instalacji będzie wywalać bezpieczniki, bo wymaga 16A