Wpis z mikrobloga

#zalesie #gorzkiezale #januszebiznesu #wroclaw #gastronomia
TLDR: Zwykła herbata w restauracji za 20 zł to jakiś absurd.

Coś we mnie wczoraj pękło. Byłem w sobotę i w niedzielę w dwóch restauracjach. W obu herbata kosztowała 20 zł. Czy to ja straciłem kontakt z rzeczywistością czy restauratorzy? Uprzedzając pytania:
- zwykła herbata, nawet bez dzbanuszka, tak żeby sobie móc zrobić dolewkę ;)
- bez żadnych miodów, konfitur, udziwnień, zwykła herbata szt. 1
- restauracje nie mieściły się we Wrocławskim rynku, tylko raczej na obrzeżach miasta (ul. Zwycięska)

Wspierałem restauratorów podczas covidu, generalnie lubię odwiedzać różne restauracje i poznawać nowe smaki. Ale to jest jakieś przegięcie. Dlaczego będąc na wakacjach na Teneryfie, Malcie czy Cyprze, herbata kosztuje 1-2 EUR a u nas blisko pieprzonych 5 EUR :/

To samo z kawą...
Chętnie poznam Wasze zdanie, bo może ja jestem w błędzie?
elzevir - #zalesie #gorzkiezale #januszebiznesu #wroclaw #gastronomia
TLDR: Zwykła he...

źródło: herbatka-z-cukrem-bez-cytrynki

Pobierz
  • 156
@Darth_Gohan: zgadzam się co do skali przebicia, że to na piwie najmniej chyba ostatnio. Często wychodząc w 3 osoby z rodzicami do jakieś knajpy braliśmy dzbanek wody litrowy, najbardziej się to opłacało. Ostatnie kilka razy jednak to piwo po ok. 15 zł za lane 0,5l (żeby nikomu nie przyszło do głowy brać małego 0,3l to zazwyczaj kosztuje 12-13 zł). A dzbanek z wodą to nie koszt kilku zł jak kiedyś, a
@elzevir: totalnie widze te cene w tym Sopocie, az trudno uwierzyć, że 2 euro za taki deser wlasciwie. Albo Herbata zimowa, 22zł, a dostaniesz liptona, wrzatek, plaster cytryny, troche gozdzikow i cynamonu i pol kieliszka syropu Herbapol. wtf
bo polacy lubią placić za dużo


@evilmalina: polacy pokochali również klasyki, dlatego dzielnie jeżdżą starszymi autami, mimo coraz wyższych opłat i zakazów w postaci stref czystego transportu, po prostu uwielbiamy starsze auta - a cóż, jak każą, to trzeba, jak trzeba, to płacić, ale każda pasja wymaga poświęceń - jak choćby pasjonaci palenia węglem czy trzymania eternitu na dachu - po prostu to kochamy jako naród, choć wiemy, że to zakazane
Ja #!$%@? w portugalii na plaży kawka z ekspresu cisnieniowego za 1euro/ 2 euro duża z dodatkami xD
Herbatki i #!$%@? ciastka/ drozdzówki tak samo. Co sie dziwic- polacy to kretyni, zawsze brakowało kasy wiec dla wielu wyzsza cena na ktora moga sobie pozwolic to jakiś flex i świecenie albo przeświadczenie o lepszosci/ wyzszej jakosci. Poczytajcie komentarze ludzi którzy tłumaczą ceny jagodzianek za 30 zł, grzańca z biedry 150ml na miescie za
Z napojami to restauracje dawno odleciały. Już kilka razy pisałem, że nie mam problemu zapłacić więcej za smaczne i dobrze przyrządzone jedzenie.

Ale jak muszę dać 14 czy 16 zł żeby babeczka nalała jakiegoś Tyskiego z kija to bez urwa przesady.
Podobnie jak za wodę - 8 zł za buteleczkę 0,2 - na zdrowie.