Wpis z mikrobloga

#zalesie #gorzkiezale #januszebiznesu #wroclaw #gastronomia
TLDR: Zwykła herbata w restauracji za 20 zł to jakiś absurd.

Coś we mnie wczoraj pękło. Byłem w sobotę i w niedzielę w dwóch restauracjach. W obu herbata kosztowała 20 zł. Czy to ja straciłem kontakt z rzeczywistością czy restauratorzy? Uprzedzając pytania:
- zwykła herbata, nawet bez dzbanuszka, tak żeby sobie móc zrobić dolewkę ;)
- bez żadnych miodów, konfitur, udziwnień, zwykła herbata szt. 1
- restauracje nie mieściły się we Wrocławskim rynku, tylko raczej na obrzeżach miasta (ul. Zwycięska)

Wspierałem restauratorów podczas covidu, generalnie lubię odwiedzać różne restauracje i poznawać nowe smaki. Ale to jest jakieś przegięcie. Dlaczego będąc na wakacjach na Teneryfie, Malcie czy Cyprze, herbata kosztuje 1-2 EUR a u nas blisko pieprzonych 5 EUR :/

To samo z kawą...
Chętnie poznam Wasze zdanie, bo może ja jestem w błędzie?
elzevir - #zalesie #gorzkiezale #januszebiznesu #wroclaw #gastronomia
TLDR: Zwykła he...

źródło: herbatka-z-cukrem-bez-cytrynki

Pobierz
  • 156
Jak programista zarabia po 30k w tym biednym kraju to dla niego jak splunąć przecież. Dostosuj się ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Yuri_Yslin: no czekam jak tu ktorys wpadnie i zacznie mowic ze przeciez w polsce jest tanio, bo on za zdalne pensje z uk albo us moze wszystko kupic
@elzevir

>Mnie też rozbroiło jak w eleganckiej knajpce we Włoszech płaciłem 1,20e za kawę z mlekiem.


@Miglancu: W punkt!

Centrum Teneryfy, z widokiem na ocean, kawa z alkoholem 40%, mleczkiem zagęszczonym, cynamonem i wuj wie jeszcze czym, 2,20 EUR. Obstawiam że w Sopocie kosztowałaby 35 zł xD


Uuu, barraquito, królowa wszystkich kaw ()
@elzevir: Sam zarabiam w sumie ok, ale odkąd zauważyłem takie ceny w knajpach, to raczej rzadko chodzę na miasto na kawkę/herbatkę, bo czuję się jak frajer wiedząc, że to samo w domu zrobię sobie za koszt max 2 zł xD.
@Yuri_Yslin: ja mam sporo więcej niż 30k, a uważam, że knajpy w polsce to jest jakiś żart jeśli chodzi o ceny. Coś się srogo #!$%@?ło w ostatnich latach. Jak byłem młody i jeździłem po świecie to na wszystkim oszczędzałem, a ceny wydawały mi się kosmicznie wysokie w porównaniu do PL. Obecnie jak mam monetę i mogę sobie pozwolić, to przeżywam szok za każdym razem, gdy jest taniej niż u nas.

Kiedyś
@gharman kurła, w USA Tampa za darmoche dają dzbanek zimnej wody z lodem! Dolewasz ile chcesz. #!$%@?ło ceny napojów w polsce że hoho. Jedyne co jeszcze kupuje bez żydowskiego spojrzenia to kawe z kuponu w mc donalds za 6zł (kiedyś było 4zl)
Wspierałem restauratorów podczas covidu

@elzevir: no i ci podziękowali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

na Teneryfie, Malcie czy Cyprze, herbata kosztuje 1-2 EUR a u nas blisko pieprzonych 5 EUR :/

@elzevir: bo tam po prostu płacisz za napój, u nas dorzucasz się do leasingu C klasy kupionej przy okazji tarczy covidowej.

To jest nasza kultura plucia na ludzi i wyciskania ostatniego grosza z klienta, w Czechach