Wpis z mikrobloga

#zalesie #gorzkiezale #januszebiznesu #wroclaw #gastronomia
TLDR: Zwykła herbata w restauracji za 20 zł to jakiś absurd.

Coś we mnie wczoraj pękło. Byłem w sobotę i w niedzielę w dwóch restauracjach. W obu herbata kosztowała 20 zł. Czy to ja straciłem kontakt z rzeczywistością czy restauratorzy? Uprzedzając pytania:
- zwykła herbata, nawet bez dzbanuszka, tak żeby sobie móc zrobić dolewkę ;)
- bez żadnych miodów, konfitur, udziwnień, zwykła herbata szt. 1
- restauracje nie mieściły się we Wrocławskim rynku, tylko raczej na obrzeżach miasta (ul. Zwycięska)

Wspierałem restauratorów podczas covidu, generalnie lubię odwiedzać różne restauracje i poznawać nowe smaki. Ale to jest jakieś przegięcie. Dlaczego będąc na wakacjach na Teneryfie, Malcie czy Cyprze, herbata kosztuje 1-2 EUR a u nas blisko pieprzonych 5 EUR :/

To samo z kawą...
Chętnie poznam Wasze zdanie, bo może ja jestem w błędzie?
elzevir - #zalesie #gorzkiezale #januszebiznesu #wroclaw #gastronomia
TLDR: Zwykła he...

źródło: herbatka-z-cukrem-bez-cytrynki

Pobierz
  • 156
W McDonaldzie też ceny odstrzeliły i tak patrzę na Bielanach jest cały czas kolejka do tego McDonalda, mnie tam nie było już z rok czy dwa w sensie ogólnie w sieci McDonald's kiedyś sobie za 10 zł kupiłem trzy bułeczki byłem najedzony a dzisiaj kupię półtora


@marsjanin2012: bylem 2 razy przez rok w maku, jak bylem w trasie i sie za glowe lapalem jakie ceny. teraz zestaw w maku jest drozszy
@elzevir: ceny napojów to jest największy absurd i #!$%@? ze strony restauracji. Brat chciał iść z kumplami na żarcie i buteleczka 200 ml wody kosztuje niemalże tyle, co danie główne xD 21 zł za kilka łyków wody to jest coś #!$%@?, o ile napoje słodkie można by potraktować jako zachciankę, o tyle woda powinna być w jakichś normalnych / minimalnych cenach, a najlepiej jak w UK, że tap water masz za
Centrum Teneryfy, z widokiem na ocean, kawa z alkoholem 40%, mleczkiem zagęszczonym, cynamonem i wuj wie jeszcze czym, 2,20 EUR. Obstawiam że w Sopocie kosztowałaby 35 zł xD


@elzevir: a na teneryfie ludzie wiecej zarabiaja niz w sopocie, rzeczy trzeba dowiezc na wyspe, cena za wynajem restauracji w dobrym turystycznie miejscu jest na pewno drozsza niz w sopocie, no ale w sopocie finalnie kawka 4-5 razy drozej
  • 2
dasz namiar na knajpę w której kupiłeś kawę?


@s-o-s: To ich tradycyjna kawa z teneryfy, nazywa się barraquito, dostaniesz ją absolutnie wszędzie ;) Zarówno w wersji z alkoholem jak i bez. Jeżeli będziesz na północy Teneryfy (Puerto de la Cruz, to polecam restaurację "Ambasada", prowadzoną przez Polaków i Lokalsów.

Jedliśmy w knajpach przez 8 dni, ale nigdzie nie było tak smacznie jak u nich :D
@elzevir: ceny w gastro w Polsce są #!$%@?, od jakiegoś czasu ciągle lecą w górę i końca nie widać. Jak kiedyś zamawiałem przynajmniej raz w tygodniu tak teraz zamawiam raz na miesiąc bo płacić 50zł za placek pizzy to jest przegięcie
Kawa we Włoszech 1 euro, w Polsce poniżej 10zł nie znajdziesz
Żarcie w Berlinie tańsze niż w Poznaniu