Wpis z mikrobloga

#zalesie #gorzkiezale #januszebiznesu #wroclaw #gastronomia
TLDR: Zwykła herbata w restauracji za 20 zł to jakiś absurd.

Coś we mnie wczoraj pękło. Byłem w sobotę i w niedzielę w dwóch restauracjach. W obu herbata kosztowała 20 zł. Czy to ja straciłem kontakt z rzeczywistością czy restauratorzy? Uprzedzając pytania:
- zwykła herbata, nawet bez dzbanuszka, tak żeby sobie móc zrobić dolewkę ;)
- bez żadnych miodów, konfitur, udziwnień, zwykła herbata szt. 1
- restauracje nie mieściły się we Wrocławskim rynku, tylko raczej na obrzeżach miasta (ul. Zwycięska)

Wspierałem restauratorów podczas covidu, generalnie lubię odwiedzać różne restauracje i poznawać nowe smaki. Ale to jest jakieś przegięcie. Dlaczego będąc na wakacjach na Teneryfie, Malcie czy Cyprze, herbata kosztuje 1-2 EUR a u nas blisko pieprzonych 5 EUR :/

To samo z kawą...
Chętnie poznam Wasze zdanie, bo może ja jestem w błędzie?
elzevir - #zalesie #gorzkiezale #januszebiznesu #wroclaw #gastronomia
TLDR: Zwykła he...

źródło: herbatka-z-cukrem-bez-cytrynki

Pobierz
  • 156
  • Odpowiedz
@elzevir: przecież Zwycięska ma dokładnie takie same ceny jak na Rynku. Nikomu z tych pięknych okolic przez korki nie chce się jechać do miasta xD

Tak ceny napojów w tym kraju dawno już odjechały. Najgłupsze jest to, że obecnie praktycznie najmniejsza przebitka jest na .... piwie. Zwykłe koncerniaki często kosztują po 14-15 zeta.
  • Odpowiedz
@elzevir bo Polacy bardzo lubią iść do restauracji z laptopem i tam okupują stolik parę godzin więc 20zl za herbatę to nie jest wygórowana cena za wynajęcie stolika
  • Odpowiedz
@elzevir: #!$%@?ąc od tego że #!$%@?ło restauratorów w polsce, #!$%@?ć ich wszystkich równo, szczególnie tych na regionach turystycznych.

To cenę sobie dają taką bo im zajmujesz miejsce pijąc herbatkę, bo dla nich potencjalnie tworzysz straty, bo akurat by mógł przyjść zamiast ciebie na twoje miejsce #!$%@? bogacz i zamówić całe menu od początku do końca. xd
  • Odpowiedz
  • 0
To cenę sobie dają taką bo im zajmujesz miejsce pijąc herbatkę


@Eremites: No właśnie za pierwszym razem byliśmy w 4 osoby, za drugim we 2 osoby. Braliśmy dania główne, desery, alkohole, więc raczej nie tworzyłem strat ;)
  • Odpowiedz
@elzevir: kurde, za 15-16zl w centrum kupowałem jakieś zimowe/jesienne/papieskie (co i tak jest absurdalne wysoka ceną) a tu na zwycięskiej 20zl za zwykłą xD
Chyba że od nowego roku tak ceny #!$%@?ło

@Darth_Gohan
Piwo wychodzi taniej niż woda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@elzevir:

Wspierałem restauratorów podczas covidu

Masz tu powód. Wspierałeś śmieci, którzy przed covidem mieli takie same ceny lub minimalnie niższe ale wciąż horrendalnie wysokie. Czemu mają cokolwiek obniżyć, skoro i tak frajerzy będą bulić? I jeszcze będą ich bronić jak im będzie źle?
  • Odpowiedz
  • 82
@elzevir nie biorę praktycznie w ogóle napojów w restauracjach. Ze względu na #!$%@? ceny. Piwo tyskie 20 zł. Hehe.
Herbata 10-15 zł. Hehe
Sok pomarańczowy capi 200ml 13 zł hahaha
Niech spoerdalaja.
  • Odpowiedz
IKEA 1zl dla klubowiczow od pon do piatku a moze i caly tydzien? A daleko nie jest =D
Chinczyk - menu z 2018-2019 14zl wiekszosc potraw, dzis 23. Szkoda ze moja pensja tak nie rosnie.
  • Odpowiedz