Wpis z mikrobloga

omg to działa o_o

chatgpt napisał mi kod do generowanie prawdziwych losowych liczb według inputu z mikrofonu

const Mic = require('mic');
const crypto = require('crypto');

const mic = Mic({
rate: '16000',
channels: '1',
debug: false,
exitOnSilence: 6
});

const micInputStream = mic.getAudioStream();

micInputStream.on('data', (data) => {
// Hashowanie otrzymanych danych audio
const hash = crypto.createHash('sha256');
hash.update(data);
const hashedData = hash.digest('hex');

// Konwersja hasha na liczbę
const randomNumber = parseInt(hashedData, 16);
console.log(randomNumber);
});

mic.start();

#programowanie #nodejs #javascript
aptitude - omg to działa o_o

chatgpt napisał mi kod do generowanie prawdziwych losow...

źródło: Screenshot 2024-01-15 at 10.28.17

Pobierz
  • 22
  • 0
nie napisal tylko #!$%@? z neta


@washington: ale kurcze to działa i nawet reaguje na mój głos XD
nigdy nie korzystałem z mic w node XD ale fajna zabawka :D

pobież sobie mic z npmjs i pobaw się tym kodem, zajebiste :D
  • 0
Sprawdziłes jakość liczb losowych?

jak zweryfikowałeś poprawność?


No właśnie nie zweryfikowałem, dlatego jestem taki pół na pół jeżeli o prawdziwą randomowość, bo korzysta z crypto, nigdy nie musiałem generować prawdziwych losowych numerków, zawsze zwykłe nanoid wystarczało, a dziś, mamy to, nie wiem czy to prawdziwe losowe dane co wychodzi z mic do consoli, ale może ktoś mądrzejszy odemnie i chatgpt zweryfikuje to? będe wdzęczny.

@graf_zero: @FairPlay
@aptitude: Jak dotąd nie udało się wygenerować ludzkości liczb losowych. Narazie musimy bazować na liczbach pseudo losowych i w sumie to nie wiadomo czy uda się kiedykolwiek otrzymać jakikolwiek pierwiastek losowości w naszym wrzechświecie :(
@aptitude tak na szybko, to możesz wykorzystać jako seed do jakiegoś DRNG i lepiej trochę będzie, zależy ogólnie do czego potrzebujesz bo tak to zbiera, fajnie sobie #!$%@? szum tylko co dalej :D
@wiatr_w_polu: Skoro bzdura to dla potwierdzenia tezy możesz mi zalinkować jakiś zbiór liczb losowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Od razu możesz sobie darować, bo taki potwierdzony zbiór nie istnieje. Co więcej, nie da się udowodnić, że taki zbiór istnieje, ani udowodnić jego losowości. Wspomniana niemożność udowodnienia, że zbiór jest losowy jest potwierdzona dowodem matematycznym.
@missioncritical Rozwiązanie znają też chyba @ly000 i @wiatr_w_polu :)
Ciekawy to musi być świat w którym identyczne warunki początkowe skutkują innymi wynikami :)
Nawet jeżeli generując liczby bazujemy na szumie z kosmosu, zachowaniach fotonów czy czymkolwiek co przychodzi to głowy to dla zbioru liczb o skończonej mocy n zawsze istnieje jakiś wielomian w stopnia n-1 taki, że w(k)=xk dla k=1,...,n :(

Liczby losowe istnieją jako koncept matematyczny. W deterministycznym wszechświecie nie ma
@Hadian

Liczby losowe istnieją jako koncept matematyczny. W deterministycznym wszechświecie nie ma dla nich miejsca.


Skąd ta pewność, że wszechswiat jest całkowicie deterministyczny?
Poza tym, istnieją już projekty wykorzystania fizyki kwantowej do generowania liczb losowych, które zakładając, że nasz stan wiedzy o zjawiskach kwantowych odpowiada rzeczywistości, powinny dawać całkowicie niedeterministyczne wartości.
Ciekawy to musi być świat w którym identyczne warunki początkowe skutkują innymi wynikami :)

Nawet jeżeli generując liczby bazujemy na szumie z kosmosu, zachowaniach fotonów czy czymkolwiek co przychodzi to głowy to dla zbioru liczb o skończonej mocy n zawsze istnieje jakiś wielomian w stopnia n-1 taki, że w(k)=xk dla k=1,...,n :(


@Hadian: Piszesz bzdury. Chybe przeoczyłeś kiedy w szkole mówili o takich rzeczach jak mechanika kwantowa i stała Plancka. Nie