Wpis z mikrobloga

Mieszkałem większość życia na wsi: nawet jeśli dałbyś prawnie radę to lepiej tego nie rób. Sąsiedzi ci nie dadzą z tego powodu spokoju. Lepiej poszukaj innej działki albo wydziel miejsce i zostaw ten krzyż. Dla świętego spokoju.


@WH40K: Tylko, że przez cały maj będzie miał wieczorami śpiewy i modlitwy pod domem
Po co ministerstwo kultury skoro ja sam miałbym płacić za takie narodowe dobro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiesz jak sprawdzić czy nie jest jako zabytek?


@AdvisoryLyrics: gminna ewidencja zabytków, to do dowiedzenia się w gminie, wojewódzki rejestr zabytków powinien być wpis w księdze wieczystej, możesz przeszukać też stronę Narodowego Instytutu Dziedzictwa, ale jeśli nie siedzisz w temacie to weź sobie kogoś kto się na tym zna,
@getin: ale co tu odpowiadać? :)

Chłop musi sprawdzić czy jest czy nie jest w rejestrze zabytków.
Jak nie jest, to niech kupuje, ale nie zobowiąże obecnegp właściciela do #!$%@?/przeniesia krzyż.
A jak jest, to #!$%@? się z tym i często nic nie zrobisz.

Inna sprawa, że czy jest czy nie jest to też warto sprawdzić sąsiadów i jak zareagują. Choć to już nie średniowiecze ;)
I jak zrobi się to
@AdvisoryLyrics: u mnie na wsi jest krzyż i kapliczka, jeżeli chodzi o jakieś majówki to wiadomo kapliczka, ale to ze 2 osoby chodzi, krzyż generalnie chyba wszyscy mają w dupie oprócz ludzi co tam mieszkają, bo starają sie żeby jakoś to wyglądało, w sumie nie wiem odkąd i po co tam stoi, nie jestem religijna ani wierząca, wykop wręcz ma mnie za lewaka, ale jest to jakiś tam 'symbol' wsi który
@AdvisoryLyrics
w tym kraju naprawde nie ma co sie #!$%@?, pojedz w tygodniu nad ranem, #!$%@? krzyz spalinowka i wtedy dopiero mysl o kupnie, nawet lepiej dla Ciebie, bo obecny wlasciciel bedzie mial pod gorke od mieszkancow ze to on ucial. Naprawde czlowiek w tym #!$%@? nie moze sobie pozwolic na bycie uczciwym, moralnym, etycznym itp. Chcesz byc w porzadku i zrobic wg prawa, dojada Cie urzedasy, mohery, sasiedzi i psy sasiadow.