Wpis z mikrobloga

@WH40K ...he he jak będzie próbował sobie wydzielić terytorium i olać ten krzyż to i tak będzie miał przesrane bo nagonka będzie taka że chce się od obowiązku opieki nad tym krzyżem uwolnić.
Więc i tak będzie miał przesrane z tym krzyżem.
Kiedyś już czytałem o podobnych przypadkach jak były jakieś kapliczki czy coś takiego.
I że właśnie chcieli się uwolnić od tego ucinając sobie działkę ale i tak była nagonka że
@AdvisoryLyrics: panie, krzyż tam pewnie od średniowiecza sterczy (rzecz jasna nie ten), a ty chcesz go wywalić? Weź go wygródź, by ci gawiedź nie chodziła i zostaw. Mimo mojego wojowniczego ateizmu mam jakiś tam szacunek do krzyży w krajobrazie kulturowym. Poza krucyfiksem może tam być jeszcze inne niespodzianka, np. jakaś mogiła. Rzecz jasna, większość krzyży stała po prostu na rozwidleniu głównych dróg (arterie się zmieniają, więc już może to nie być
@Exil12: @n1craM @Kouros @cytr0netx99 @nudziarz123 @WH40K Rozumiem, że trochę słabo by to wyglądało, że wprowadza się nowy właściciel i pozbywa się tak ważnego reliktu dla mieszkańców. Wywieźli by mnie na taczkach. W majówkę na pewno jest oblegany. Ogólnie krzyż jest odgrodzony niską siatką, ale pomimo, że jestem wierzący to wygląda to "strasznie" gdy stoi Ci pod samym oknem. Trzeba będzie pogadać w gminie i najwyżej zrobić ogłoszenie iż krzyż szuka nowego
@AdvisoryLyrics: U mnie na wsi chłop ma krzyż postawiony tak, że jest na środku ogródka. Kiedyś nie mieli tego ogrodzonego, ale później postanowili, że w sumie to ich część i sobie dogrodzą razem z krzyżem.
Teraz cała wieś wchodzi im na ogródek i rozdeptuje wszystko dookoła, bo trzeba odprawić mszę z procesją do tego krzyża co najmniej kilka razy w roku ( ͡° ͜ʖ ͡°) GLHF