Wpis z mikrobloga

@Peperonin: https://direct.money.pl/artykuly/porady/podatek-od-pustostanow-najwazniejsze-informacje

Bronienia zdrowego rozsądku.

Jeśli ten stoi po stronie tych których wymieniłeś, tym gorzej dla ciebie.


@TheSilentEnigma: Żeby bronił zdrowego rozsądku to musielibyśmy uznać, że spekulacja na rynku nieruchomości jest zupełnie normalna, wcale nie ma żadnej bańki, każda cena za metr jest odpowiednia i w ogóle to niech żyje wolny rynek ( ͡º ͜ʖ͡º)
@fejka: znam osobę która wynajmuje 3 mieszkania. Problemem są ludzie którzy je niszczą. Wynajmując mieszkanie trzeba założyć ze wynajmujący to będzie małpa.

Meble czy ściany można przeboleć ale wycięty grzejnik i smród papierosów jest trudny do naprawienia.
Ponadto jeśli ktoś w przyszłości chce dać mieszkanie swojemu dziecku, to było by dobrze żeby jakaś silna dzielna niezależna nie oferowała w mieszkaniu usług seksualnych.
dodatkowo rozwiązało by to problem dzielenia mieszkań na mikrokawalerki aka klatki hodowlane


@afc85: Przecież oni robią jeden lokal z przedpokojem, w którym są wejścia do dwóch i więcej "mieszkań". Jeśli ktoś jest właścicielem jednego takiego lokalu to wciąż liczy mu się tak jakby miał własne mieszkanie i drugie na wynajem.
@Peperonin na szybko, bo nie chce mi się myśleć, bo nie mój problem. Zadaszony lokal o powierzchni X w budynku zamieszkałym przez innych ludzi. Może być? Ile zdejmujemy z tej liczby?
@fejka: tak ale wtedy kredyt 0% nie pozwoliłby aż tak bardzo podnosić deweloperom ceny, a Tusk jest ich pieskiem


@affairz: Dokladnie. Ja nigdy nie bylem tak zdegustowany cala klasa polityczna, jej korupcja i podatnoscia na lobbing, tak, jak do tej pory. Nikt nie proponuje limitu czynszow jak w Berlinie, nikt nie proponuje wysokiego katastru od n-tego mieszkania. Nikt.