Wpis z mikrobloga

Wystarczy, aby limity dochodowe zostały w programie obniżone, przez co skutecznie wyeliminuje się dużą grupę potencjalnych beneficjentów tego programu i po pompie. Skorzystaliby Ci faktycznie potrzebujący oraz tzw. ratownicy demografii. Proste jak drut.

Zauważyłem też na tagu niezdrowe, socjalistyczne (dej bo mi się należy) podejście wykopków it 20k+, którzy się oburzają, że im nikt nie chce dopłacić do kredytu. Chyba zapomnieli, że oni mają zdolność i spokojnie są w stanie unieść miniratkę 5k przy rynkowym kredycie. Póki co neokomuniści z IT głoszą: nasze kredyty, moje mieszkanie ( ͡º ͜ʖ͡º)

#nieruchomosci
  • 51
@luke-dolla7 program jedynie co to ma zadanie dotować deweloperów, wywołanie FOMO, ubranie na górce w kredyt ostatnich bez mieszkania, umożliwienie wyprzedania się tym którzy weszli danie temu oraz ogólne pompowanie tego rynku, żeby jeszcze przez jakiś czas nie jebnął.
Gdyby chcieli pomóc ludziom w zakupie ich pierwszego mieszkania ustawili by limit ceny M2 lub wigilię tego nie wprowadzali.
@luke-dolla7: nie rozumiem Twojego oburzenia na ludzi z IT i generalnie ludzi z innych branż którzy lepiej zarabiają a się oburzają, że nie skorzystają - ktoś kto zarabia 20k oddaje do budżetu Państwa więcej niż ktoś kto zarabia 5k - dziwisz się że cześć ludzi chce po prostu coś z tego mieć? Mnie to nie dziwi - nikt nie chce się po prostu składać i być golonym na łyso frajerem. A
  • 75
@pepepanpatryk
Ja nie jestem na nich oburzony, ja się z nich śmieję. Bogaci materialnie, ale ubodzy duchowo (tzw. janusze). Tak płacą te wyższe podatki, że kombinują na b2b jak ich nie zapłacić ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie wyobrażam sobie dotowania mieszkania chłopu co ma do dyspozycji 30k miesięcznie xD Co następne, może dopłata do auta w leasingu dla lekarzy?

A kwestia podatków to zupełnie inną gałąź - trzeba
@luke-dolla7 tylko przez skopane zasady programu wsparcia ceny dla tych których stać też pójdą do góry, więc
nie dość że będą w plecy na samym programie (finansowanym z budżetu państwa) to jeszcze realnie będzie stać ich na mniej, bo ceny poszybują do góry ¯_(ツ)_/¯

Chciałbyś za każdy towar czy usługę płacić X% więcej, tylko dlatego że więcej zarabiasz, i jednocześnie widzieć że ktoś to samo może kupić na preferencyjnych warunkach?
@luke-dolla7: w ogóle absurdem jest program który polega na dopłatach z podatków, zamiast wziąć za mordy banki i wymusić na nich lepsze warunki (jakie są w innych krajach). Typu mniejsze RRSO zamiast lichwy, typu stosowanie WIBOR zamiast "WIBOR ale sobie z dupy dodamy 5 pp bo możemy", typu stałe oprocentowanie

Teraz traci podatnik, zyskuje bank XD bo dochody rzędu dziesiątek miliardów to mało
ktoś kto zarabia 20k oddaje do budżetu Państwa więcej niż ktoś kto zarabia 5k - dziwisz się że cześć ludzi chce po prostu coś z tego mieć?


@pepepanpatryk: taki matołek to z reguły siedzi na b2b i wcale wilkich podatków nie płaci. Skonczcie z tym mitem kuców z IT, na ktorych stoi polska gospodarka bo to żałosne. Lekarze i prawnicy maja wiecej godności, tylko w IT dupe szkłem wycieraja.
@b7kj: Oooo jedna z niewielu odpowiedz, które mają tu sens.

Tu nie chodzi o to, aby nie pomagać lub program nie był kierowany do ludzi w potrzebie - tylko tutaj też trzeba rozliczyc i przyporządkowoać kogoś w potrzebie, a kogoś kto jest cwaniakiem.

Chodzi o patolgię przepisów i narracji takich programów.
Jak kolega wyżej napisał - program powoduje gnojenie w jakiś sposób grupy X, na rzecz grupy Y.

I tak, racją
@Sabarolus przy 20k netto na b2b na ryczałcie się płaci 2400 podatku dochodowego, 4600 vat oraz 2045 składki ZUS, jak na moje oko to nie tak malo. Procentowo na b2b zapłacisz mniej niż na UOP ale nie masz urlopu i chorobowego, coś za coś. Powiedz mi ile podatków płaci matołek który zarabia 5k? Prawda że na działalności sam VAT jest tylko przekazywany z rączki do rączki bo się go dostaje od pracodawcy
  • 12
@Nie_Do_Twarzy_Mi_Z_Aureola no właśnie.

Ja co prawda mieszkanie swoje już mam, kredyt zamknę w ciągu najbliższych 3-4 lat, i zarabiam całkiem nieźle, niemniej trzeba umiec postawić się w sytuacji kogoś kto zarabia dobrze ale jeszcze nie może wziąć kredytu, odkładał kasę na możliwie duży wkład własny, i nagle przez pisany na kolanie rządowy program wsparcia jest w potrójnie w dupie bo:

- nie łapie się na warunki programu,
- przez skok cen nagle
@b7kj: Ja to rozumiem, Ty to rozumiesz i jeszcze parę innych się znajdzie. Ale duża część Ci powie, że "matołków" co zarabiają 20k trzeba doić i nie wyobrażają sobie dotowania ich i jeszcze zdziwieni, że Ci mają pretensje, bo nie dość, że do całego programu się dokładają, nic z niego nie mają to jeszcze ceny nieruchów im odlecą - faktycznie powinniśmy się jeszcze cieszyć i solidarnie dołożyć może jeszcze po 5k
@dac14 Czyli przy 20k netto płacisz 2400 dochodowego i 2045 ZUS. VAT jest dla wszystkich stron neutralny więc nie wiem czemu go tutaj ująłeś skoro to podatek od osób fizycznych - chyba jedynie żeby wyglądało, że więcej płacisz. Zysk Skarbu Państwo w tym wypadku to 0zł z VATu.