Wpis z mikrobloga

Cześć,
Mam zamiar kupić piekarnik. Kwota którą posiadam to 2500 zł. Używał go będę do podstawowych czynności. Czasem jakiś placek. Czasami jakiś kurczak itp. Oczywiście chciałbym najlepsza jakość za najniższą cenę he he. Nie potrzebuje jajkach super funkcji typu samooczyszczenie. Jak najbardziej energooszczędny. #piekarnik #pytanie #porada #zakupy #mediaexpert
  • 181
  • Odpowiedz
@Krafcuu: ja mam od 2018 roku piekarnik Amica, jakiś podstawowy bez nie wiadomo jakich funkcji, ale dość intensywnie używany - placki, pizze, indyki, kurczak na rożnie, itp. Bardzo polecam. Kupiłem wszystko z Amica bo u rodziców piekarnik z tej firmy działał do remontu w ich kuchni przez 20 lat :D
  • Odpowiedz
@Krafcuu: Personalnie polecam airfryer Ovi Smart XXL od kiedy go mam nie uzywam piekarnika a jest mniejszy i wygodniejszy od piekarnika. Jedzenie można owinąć w aluminium i nie trzeba go wtedy nawet myć. Jesli chodzi o placka to Pizza Rigga miesci sie w niego idealnie inne sa za duze.
  • Odpowiedz
  • 2
@Krafcuu nie kupuj z bajerami typu parowe czy ruszt kupiłem 4 lata temu i użyłem trzy razy a specjalnie dopłacałem 400zl więcej żeby to mieć więc nie polecam.
  • Odpowiedz
chlop pyta o piekarnik


@Wixu: nie pyta, bo nigdzie tam nie ma pytania. Chłop tylko stwierdza, że ma zamiar sobie kupić piekarnik i opisuje czego oczekuje. Reszta wykopu mu kibicuje. Nie wiem o co masz pretensje ;)
  • Odpowiedz
@MgrMarecki: a czy funkcja samoczyszczenia nie wpływa negatywnie na zabudowę meblową? Kilka osób mnie ostrzegało, że tak wysoka temperatura może uszkodzić meble obok i blat(laminowany)
  • Odpowiedz
@MeS_: Ja mam zabudowane we frontach Rehau i płycie meblowej (chyba Kronopola) i szczerze nawet się zbytnio nie nagrzewają. Dość dobrze wyizolowany jest piekarnik, trzeba pamiętać aby za piekarnikiem też zostawić przestrzeń. Póki co czyszczenie puszczałem 3x i nie widać aby coś się działo.
  • Odpowiedz
@Krafcuu: Piekarnik co do zasady jest energooszczędny, najwięcej zajmuje mu nagrzanie wnętrza a potem tylko jeśli jest szczelny to podtrzymuję raz na jakiś czas odpalając grzałkę. Obecnie każdy piekarnik ma w zasadzie te same funkcję, jeśli mogę Ci doradzić to bierz taki który ma wysuwane szuflady oraz najmocniejszy docisk drzwiczek tak aby temperatura nie spieprzała za szybko.
Termoobiegi, grille inne cuda... a wprawdzie tylko termoobieg się stosuje i elo.
  • Odpowiedz