Wpis z mikrobloga

Dlaczego niektórzy ludzie w dzisiejszych czas starają się upierdliwie płacić gotówką a nie karta i sobie życie utrudniać?

Ok rozumiem, że jak ktoś pracuje na czarno, jest alimenciarzem, ma inne nieoficjalne dochody to spoko rozumiem nie krytykuje ale mają uzasadnienie

Ale jeżeli ktoś żyje tylko z „oficjalnej” wypłaty z pracy po co sobie życie utrudniać w codziennych zakupach i płacić w sklepach gotówką?

Rozumiem że gotówka to wolność i nie jestem za jej likwidacją ale po co na codzień sobie życie utrudniać plus sprzedawcy który cię obsługuje? Karta już można płacić niemal wszędzie z wyjątkiem jakiś ryneczków.

Ja osobiście sam już nie pamiętam kiedy miałem gotówkę w ręce, trzymam tylko 100zl w etui do telefonu w razie w. PS nie kupuje tłumaczenia że bardziej kontroluje się wydatki płacąc gotówką, w moim przypadku jest to wręcz odwrotnie jak w każdej chwili mogę sprawdzić jak cyferki z konta uciekają a z portfela aż tak nie boli

#pieniadze #pracbaza #polska #biedronka #zakupy #ankieta #swieta
Pobierz Herato - Dlaczego niektórzy ludzie w dzisiejszych czas starają się upierdliwie płacić...
źródło: IMG_3327

Czym aktualnie częściej płacisz?

  • Karta 74.0% (918)
  • Gotówka 26.0% (322)

Oddanych głosów: 1240

  • 41
@Niggalke: to nie takie proste gdy masz przed soba w kolejce klienta ktory przychodzi na zakupy z gotowka kompletnie nieprzygotowany bo chce kupic zapalki majac banknot 500 zl albo placi 168,67 zl odliczajac "grosiki" z sakiewki.. ja nie mam cierpliwosci do ludzi ktorzy kradna moj czas robiac w sklepach i miejscach uzytecznosci publicznej jakies slamazarne show

za czasow studenckich czesto jadlem w tzw barach mlecznych, wiesz kto najbardziej blokowal przepustowosc kapryszac
@Herato sam płacę kartą ale znam ludzi którzy większości płacą gotówką. Mają większą kontrolę nad wydatkami. Mając w portfelu 200 zł kupują to co potrzeba a nie pakują do koszyka "przy okazji bo się przyda ". Jest to sposób oszczędzania.
Sam się łapie na tym że idąc po chleb i makaron płacę 135 zł bo przy okazji coś tam jeszcze kupię
@Herato: ale mi nic gotowka nie utrudnia, nie wiem o czym mowisz


@kimikini: ależ oczywiście, że utrudnia. Kartę byś przyłożył, wpisał pin lub nie i po problemie. Jest to prostsza i szybsza czynność niż płacenie gotówką. Możesz zrobić zupkę chińską i normalną zupę. Zrobienie normalnej zupy zamiast chińskiej to też nie utrudnienie?
@Herato ... Robiąc taki wpis ciekawe czego się spodziewałeś.
Ludzie pierniczą że tylko ci co pracują na czarno mają gotówkę a to gówno prawda.
Tak jak sam napisałeś ludzie mają pieniądze z różnych źródeł i nie mówię tutaj o pracy na czarno tylko po prostu dostają gotówkę z różnych przyczyn i tyle.
Poza tym płacenie kartą albo płacenie telefonem wymaga trochę więcej bo wymaga konta wymaga kontroli nad tym kontem wymaga często