Wpis z mikrobloga

Dlaczego niektórzy ludzie w dzisiejszych czas starają się upierdliwie płacić gotówką a nie karta i sobie życie utrudniać?

Ok rozumiem, że jak ktoś pracuje na czarno, jest alimenciarzem, ma inne nieoficjalne dochody to spoko rozumiem nie krytykuje ale mają uzasadnienie

Ale jeżeli ktoś żyje tylko z „oficjalnej” wypłaty z pracy po co sobie życie utrudniać w codziennych zakupach i płacić w sklepach gotówką?

Rozumiem że gotówka to wolność i nie jestem za jej likwidacją ale po co na codzień sobie życie utrudniać plus sprzedawcy który cię obsługuje? Karta już można płacić niemal wszędzie z wyjątkiem jakiś ryneczków.

Ja osobiście sam już nie pamiętam kiedy miałem gotówkę w ręce, trzymam tylko 100zl w etui do telefonu w razie w. PS nie kupuje tłumaczenia że bardziej kontroluje się wydatki płacąc gotówką, w moim przypadku jest to wręcz odwrotnie jak w każdej chwili mogę sprawdzić jak cyferki z konta uciekają a z portfela aż tak nie boli

#pieniadze #pracbaza #polska #biedronka #zakupy #ankieta #swieta
Pobierz Herato - Dlaczego niektórzy ludzie w dzisiejszych czas starają się upierdliwie płacić...
źródło: IMG_3327

Czym aktualnie częściej płacisz?

  • Karta 74.5% (905)
  • Gotówka 25.5% (310)

Oddanych głosów: 1215

  • 41
@Herato ja gotówki od dobrych 10 lat używam tylko do napiwków i do koperty na wesele. Też nie kumam utrudniania sobie życia na wypłacanie tego i płace ie gotówką, a widzę, że dużo ludzi tak robi
@Bulczan ale analogia łooooo #!$%@? stary, teraz już wiadomo z kim się dyskutuje. @Anakolukt no jest, ale co ich obchodzi że właściciel sklepu dostanie mniej kasy, przecież to nie oni mają mniej. Szkoda że nie podumali na kogo właściciele sklepu przerzuci te koszty( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Herato: Karta jest super fajna do momentu gdy na terminalu nie zobaczysz komunikatu o konieczności zatrzymania karty. Wczoraj byłem świadkiem takiej sytuacji i kobieta się popłakała, bo świat nie będzie.
A czy plusem gotówki nie jest brak prowizji, którą musi odprowadzić sprzedawca? Wszyscy piszą jakby zapomnieli, że karta nie jest tak całkiem darmowa. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Anakolukt otóż to! Ja też preferuję płatność kartą. Ale mało ludzi ma pojęcie o tym, że przy płatności kartą prowizja jest po stronie sprzedawcy. W przypadku dużych sklepów można olać ale w miarę możliwości jak płacisz u prywatnego małego przedsiębiorcy np.
@Herato a ja sobię zawszę myślę o urzędniku przydzielonym do mnie i kiedy robię zakupy zawsze staram się zrobić jakiegoś psikusa by go zdezorientować np.: kupuję kwiaty, siekierę i prezerwatywy
@Kulawy_Lis a kolega jest dzieki temu bogaty? Czy liczenie kazdej zlotowki na zakupach przyczynilo sie do wzrostu stopy zyciowej? :) bo u mnie to byly inwestycje i umiejetne lokowanie kapitalu :p
@Euphor co Ci z lokowania i inwestycji jak i tak wydajesz więcej niż zarabiasz? Na koniec i tak musisz mieć dodatni bilans, a ten bierze się z wyliczenia ile możesz wydać. Jeśli chodzi o mnie to nie narzekam, wiadomo zawsze może być lepiej, ale źle nie jest.