Wpis z mikrobloga

Dlaczego niektórzy ludzie w dzisiejszych czas starają się upierdliwie płacić gotówką a nie karta i sobie życie utrudniać?

Ok rozumiem, że jak ktoś pracuje na czarno, jest alimenciarzem, ma inne nieoficjalne dochody to spoko rozumiem nie krytykuje ale mają uzasadnienie

Ale jeżeli ktoś żyje tylko z „oficjalnej” wypłaty z pracy po co sobie życie utrudniać w codziennych zakupach i płacić w sklepach gotówką?

Rozumiem że gotówka to wolność i nie jestem za jej likwidacją ale po co na codzień sobie życie utrudniać plus sprzedawcy który cię obsługuje? Karta już można płacić niemal wszędzie z wyjątkiem jakiś ryneczków.

Ja osobiście sam już nie pamiętam kiedy miałem gotówkę w ręce, trzymam tylko 100zl w etui do telefonu w razie w. PS nie kupuje tłumaczenia że bardziej kontroluje się wydatki płacąc gotówką, w moim przypadku jest to wręcz odwrotnie jak w każdej chwili mogę sprawdzić jak cyferki z konta uciekają a z portfela aż tak nie boli

#pieniadze #pracbaza #polska #biedronka #zakupy #ankieta #swieta
Herato - Dlaczego niektórzy ludzie w dzisiejszych czas starają się upierdliwie płacić...

źródło: IMG_3327

Pobierz

Czym aktualnie częściej płacisz?

  • Karta 74.0% (921)
  • Gotówka 26.0% (324)

Oddanych głosów: 1245

  • 41
  • Odpowiedz
@Herato jak wykorzystasz te dodatkowe 20 sekund swojego życia? Jeśli masz pisać więcej takich pierdów, to życzę aby zawsze ktoś przed tobą płacił gotówką
  • Odpowiedz
@Herato: ja uważam, że gotówka to przeżytek. Z moich obserwacji wynika, że używają jej albo starzy ludzie, którzy są na bakier z technologią, albo ludzie tacy, jak mówisz, czyli poza nawiasem transparentności ekonomicznej (nazwijmy) ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@Niggalke: jest to tylko problem dla kasjerki która musi się wysilać aby wydać ci resztę, jaki jest problem płacić kartą za normalne codzienne zakupy?
  • Odpowiedz
@Niggalke: to nie takie proste gdy masz przed soba w kolejce klienta ktory przychodzi na zakupy z gotowka kompletnie nieprzygotowany bo chce kupic zapalki majac banknot 500 zl albo placi 168,67 zl odliczajac "grosiki" z sakiewki.. ja nie mam cierpliwosci do ludzi ktorzy kradna moj czas robiac w sklepach i miejscach uzytecznosci publicznej jakies slamazarne show

za czasow studenckich czesto jadlem w tzw barach mlecznych, wiesz kto najbardziej blokowal przepustowosc kapryszac
  • Odpowiedz
@Herato sam płacę kartą ale znam ludzi którzy większości płacą gotówką. Mają większą kontrolę nad wydatkami. Mając w portfelu 200 zł kupują to co potrzeba a nie pakują do koszyka "przy okazji bo się przyda ". Jest to sposób oszczędzania.
Sam się łapie na tym że idąc po chleb i makaron płacę 135 zł bo przy okazji coś tam jeszcze kupię
  • Odpowiedz
@Herato chyba Cię strasznie dupsko boli że lubię mieć papier wartościowy w portfelu. Wiesz co jest w gotówce zajebiste prywatność, nikt nie wie na co wydałem moje pieniążki, bo nikomu nic do tego. Widocznie ty nie szanujesz swojej prywatności, wolno Ci, ale nie dziw się tym co szanują.
  • Odpowiedz
@Herato: ale mi nic gotowka nie utrudnia, nie wiem o czym mowisz


@kimikini: ależ oczywiście, że utrudnia. Kartę byś przyłożył, wpisał pin lub nie i po problemie. Jest to prostsza i szybsza czynność niż płacenie gotówką. Możesz zrobić zupkę chińską i normalną zupę. Zrobienie normalnej zupy zamiast chińskiej to też nie utrudnienie?
  • Odpowiedz
@Herato ... Robiąc taki wpis ciekawe czego się spodziewałeś.
Ludzie pierniczą że tylko ci co pracują na czarno mają gotówkę a to gówno prawda.
Tak jak sam napisałeś ludzie mają pieniądze z różnych źródeł i nie mówię tutaj o pracy na czarno tylko po prostu dostają gotówkę z różnych przyczyn i tyle.
Poza tym płacenie kartą albo płacenie telefonem wymaga trochę więcej bo wymaga konta wymaga kontroli nad tym kontem wymaga często
  • Odpowiedz