Wpis z mikrobloga

Dlaczego niektórzy ludzie w dzisiejszych czas starają się upierdliwie płacić gotówką a nie karta i sobie życie utrudniać?

Ok rozumiem, że jak ktoś pracuje na czarno, jest alimenciarzem, ma inne nieoficjalne dochody to spoko rozumiem nie krytykuje ale mają uzasadnienie

Ale jeżeli ktoś żyje tylko z „oficjalnej” wypłaty z pracy po co sobie życie utrudniać w codziennych zakupach i płacić w sklepach gotówką?

Rozumiem że gotówka to wolność i nie jestem za jej likwidacją ale po co na codzień sobie życie utrudniać plus sprzedawcy który cię obsługuje? Karta już można płacić niemal wszędzie z wyjątkiem jakiś ryneczków.

Ja osobiście sam już nie pamiętam kiedy miałem gotówkę w ręce, trzymam tylko 100zl w etui do telefonu w razie w. PS nie kupuje tłumaczenia że bardziej kontroluje się wydatki płacąc gotówką, w moim przypadku jest to wręcz odwrotnie jak w każdej chwili mogę sprawdzić jak cyferki z konta uciekają a z portfela aż tak nie boli

#pieniadze #pracbaza #polska #biedronka #zakupy #ankieta #swieta
Pobierz Herato - Dlaczego niektórzy ludzie w dzisiejszych czas starają się upierdliwie płacić...
źródło: IMG_3327

Czym aktualnie częściej płacisz?

  • Karta 74.3% (910)
  • Gotówka 25.7% (315)

Oddanych głosów: 1225

  • 41
@Bulczan wyjmujesz banknot i podajesz kasjerce, jak to Cię przerasta to smuteczek()


@Kulawy_Lis: twoje preferencje nie mają wpływu na to czy dana czynność jest bardziej skomplikowana. Przerasta to Ciebie logiczne myślenie. Wesołych świąt. ( ͡º ͜ʖ͡º)