Wpis z mikrobloga

czy waszym zdaniem (tak, ciekawi mnie tylko to jak ludzie coś takiego odbierają, nie zależy mi na papierku, bo po co mi) mam #autyzm?

1. często odczuwam apatię, obojętność, nie ekscytuję się zbytnio niczym
2. nie mam zbytnio potrzeb społecznych poza wykopem, nie odczuwam przywiązania do ludzi, jak ktoś zrywa ze mną kontakt, to mówię "no trudno, szkoda" i tyle, nie przeraża mnie wizja, że zostanę sama
3. nie odczuwam empatii, jak dzieją się różne ludzkie tragedie, to doskonale wiem jak się zachować, ale zwykle mi się nie udzielają nastroje innych
4. nigdy nie odczuwałam popędu seksualnego
5. nie lubię się przytulać, nie lubię jak ktoś stoi blisko mnie
6. nie przeżyłam żadnej traumy w dzieciństwie, nie wychowałam się w patologicznej rodzinie
7. lubię spędzać z czas w internecie, od lat ciągnie mnie do różnych społeczności internetowych, właściwie to jestem uzależniona od telefonu
8. jak się z kimś umawiam, to zwykle potem odwołuję spotkanie, bo nie chce mi się na nie iść, mimo że nie boję się ludzi
9. często robię coś na ostatnią chwilę i spędzam dużo czasu na scrollowaniu bezmyślnie czegoś na telefonie kilka h zamiast np. wstawić pranie, ogólnie jakoś te czynności w czasie się rozciągają i wszystko mi idzie wolno, takie spowolnienie
10. zbieram rośliny, zdjęcia japońskich idolek na telefonie i różne gadżety z nimi i układam sobie grafik pod skoki, bo uwielbiam oglądać, ciekawią mnie układy klatek schodowych w blokach z prl
11. mogę przeleżeć cały dzień albo w łóżku i nie czuję wyrzutów sumienia, ogólnie spędzam weekendy i dni wolne jakbym miała 80 lat
12. nie mam jakichś wielkich planów życiowych, dziwnie się czuję jak ludzie gadają o jakimś samorozwoju, związkach, a po co to komu
13. ludzie często mi mówili, że zachowuję się jk bot
14. czasami mówię coś chamskiego i bezpośredniego i nie czuję się z tym źle, mimo że doskonale wiem, że to nie na miejscu
15. w szkole nigdy nie miałam problemów z funkcjonowaniem, jedynie miałam "swoje" towarzystwo i zbytnio nie integrowałam się z resztą klasy, bo nie czułam takiej potrzeby
16. mam konto na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

zostawiam wam do oceny

#pytanie #s----------e #psychologia #zdrowie #samotnosc #rozowepaski
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Zoyav dowiedz się . Poza tym rzuć okiem na papiery z przedszkola i podstawówki. Potem skonsultuj z psychologiem (lepiej z psychiatra) . No i pamiętaj, że to nic dziwnego co opislaels . dużo ludzi tak ma
  • Odpowiedz
@Zoyav: Chcesz się zdiagnozować czy szukasz atencji? Może masz nadzieję na pozytywną diagnozę? Po co ci wiedzieć, czy masz autyzm? Odczujesz ulgę? Wyjątkowość? Chcesz przypieczętować to kim jesteś bez ciągłych obaw, że jest z tobą coś nie tak i przez to chcesz odgonić potencjalne poczucie winy?

Może po prostu chcesz wiedzieć i w żaden sposób to na ciebie nie wpłynie?

Myślę, że wiara w genezę tego kim jesteś, czy to
  • Odpowiedz
  • 0
@Zoyav nie o takie mi chodzi. Sprawdź czy rodzice cię za gowniaka po cichu po psychologach i poradniach nie ciagli. mogłeś tego nawet nie być świadom
  • Odpowiedz
  • 0
@Zoyav też nie uważam, bo wiem jak pierdoła, ale chodzi mi o takie wizyty jak miałeś 3-3.5 roku. sprawdź.
no i pamiętaj - wycofanie nie jest patologia.
  • Odpowiedz
kilka osób mi to na wykopie powiedziało, że się zachowuję jakbym miała autyzm


@Zoyav: Nie pytaj się o to na wykopie. Twoje zachowanie, charakter mogą mieć przyczynę w czym innym. Wyłącznie specjalista, który w sumie też może zdiagnozować cię fałszywie.
Lubię oglądać ten kanał.
T.....y - >kilka osób mi to na wykopie powiedziało, że się zachowuję jakbym miała aut...
  • Odpowiedz