Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#programowanie #programista15 #it #javascript

Mam rok doświadczenia w javascript, złożyłem cv na stanowisko, gdzie wymagali 3+ lat expa, ale hrka zadzwoniła, zebrała info i zaprosili mnie na kolejny etap, bo w sumie dotykałem prawie wszystkiego, co wymagają. Widełki to 15-23k, ale ja zaproponowałem 11k dla siebie. Nie wiem, jak się w takiej sytuacji przygotować na rozmowę techniczną. Czy w ogóle mam jakąś szansę, bo pewnie będę konkurował z osobami, których wiedza jest dużo głębsza itd. jakoś mam negatywne nastawienie, że się ośmieszę i nie umiem się mentalnie dobrze nastawić na tę rozmowę. Ewentualnie na rozmowie technicznej zejść jeszcze z wynagrodzenia, jeżeli będę czuł, że nie poszło najlepiej na to stanowisko ale może mają juniorskie do zaproponowania?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
@mirko_anonim: Nie schodź z wynagrodzenia. Może o symboliczne 5% ale z zastrzeżeniem, że chciałbyś wyrównania jak się sprawdzisz po założonym okresie próbnym (czy to 1,3,6 m-c). W programowaniu oprócz samej wiedzy ważny jest flow pracy z zespołem i umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Jeśli jesteś komunikatywny i ogarniasz w kontakty z ludźmi masz dużą przewagę.

Szczerze też mów, że nie znasz czegoś i nie kłam, że robiłeś coś o czym
@cordianss: nic dziwnego ze z anonima pisal
@mirko_anonim ile z pensji nie zejdziesz jak nie chca czlowieka takiego jak Ty to i tak nie pojda na reke przy 11k, ale potem nastepnemu beda chcieli tyle dac, psujesz rynek
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @cordianss

U mnie w zespole są osoby ambitniejsze, zdolniejsze itd. ja raczej w śrdoku się plasuję. Nie czuję, żebym póki co zasługiwał na takie pieniądze, a jeżeli mam konkurować z bardziej doświadczonymi osobami, to mogę robić to mniejszymi kosztami, bo te 11k to 50% więcej niż obecnie zarabiam, czyli i tak dla mnie duży awans.

jakoś mam negatywne nastawienie, że się ośmieszę i nie umiem się mentalnie dobrze nastawić na tę rozmowę.


@mirko_anonim: No to już przegrałeś, jak Ty z góry nastawiasz się że nie dasz rady - aplikuj na inne stanowisko, jeśli uważasz że to jest zbyt wysoko płatne / zbyt wysokie wymagania.

Sam się zastanów czy faktycznie masz silla odpowiedniego - bo inaczej to sobie i im czas marnujesz, moim zdaniem możesz mieć i
@Benzen: a ja tam szanuje. Kiedyś na widełki 15k ludzie różnie mówili, że chcą 11, 12, 14 czy 15. Teraz 95% chce 100% widełek, a pozostałe 5% chce więcej.
Tyle samo (95%) chce ktoś mający 4 lata doświadczenia w jednej firmie w średnim projekcie, jak ktoś mający 8-10 lat, kilka większych projektów. Zgadnij jak często mniej doświadczony chcący topke widełek jest zatrudniany.
@maur: Dokładnie. Widełki są tak skrojone, że jak wymagają stażu 3 lata, to dolna kwota widełek jest właśnie dla takiej osoby. A nie przychodzi gość z 3 latami expa i chce górne widełki, czyli tyle ile sobie zawoła mid z doświadczeniem 5-letnim. Więc to że OP zaniżył widełki jest według mnie w tym przypadku jak najbardziej okej.