Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego w laickim kraju stawiają W SEJMIE jakieś żydowskie świece i tańczą śpiewają sobie Drejdel, Drejdel, Drejdel? #braun #sejm

Brakuje jeszcze, żeby dać nad Hołownią przycisk YouTube'a i Gwiazdę Dawida.
Pobierz SebastianDosiadlgo - Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego w laickim kraju stawiają W SEJMIE...
źródło: dreidel-menorah-yellow-hanukkah-candlestick-symbol-happy-new-year-biblical-candelabrum_193165-132
  • 74
Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego w laickim kraju stawiają jakieś katolickie choinki i tańczą śpiewają sobie koledy?


@GoldaMeir: pewnie dlatego, że katolików jest więcej i mamy demokrację? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co nie jest prawdą w przypadku żydów.
@GoldaMeir: @pieczk @Pedroo @SebastianDosiadlgo
Zaraz, zaraz co wy za fikoły właśnie robicie?

To że w sejmie wisi krzyż, to nie jest żaden kontrargument. To katolicki kraj, który lata temu przyjął chrzest. Jest to z nasza kulturą związane czy wam się to podoba czy nie.

Nie widzie tutaj absurdalności tej sytuacji?
Żeby do sejmu pchać symbolikę religii, których wyznawców w Polsce jest ledwie 25 tys?
Religii, która jest w politykę mocno umoczona
@pomywacz: zostałem już dziś zwyzywany od rasistów i antysemitów.

Bo raczylem powiedzieć czemu, symbole związane z religią państwa odpowiedzialnego za ludobójstwa nie są bojkotowane, a Rosją już jest bojkotowana.

To mi wypomnieli, że religia a polityka to dwie odrębne rzeczy.

Ale no #!$%@?. Przecież właśnie w miejscu związanym z politykom te symbole zostały postawione xD co one tam do cholery robią

@Buzz___Astral: Byku Polska to nie katolicki kraj z definicji per se. Po 97 roku jest to kraj świecki, nie ważne jakie byś fikołki nie robił. Poza tym, kultura żydowska jest ściśle związana z Polską oraz kulturą polską, bo od przeszło 700 jak nie lepiej lat żydzi w znacznej ilości tutaj mieszkali, a ten krzyż też został powieszony jako samowola dwóch posłów. Odpowiadając, ten żydowski świecznik stoi tam jako, bo taki precedens
Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego w laickim kraju stawiają jakieś katolickie choinki i tańczą śpiewają sobie koledy?


@Artrix: pewnie dlatego że 32 mln obywateli to wyznaje a nie półtora tysiąca?
@TurboDynamo: i co z tego, skoro konstytucja wyraźnie zaznacza, że Polska jako kraj jest bezstronna religijnie. W sejmie nie powinno być żadnych symboli religijnych, ani krzyża ani świecznika.
Ale trzeba być #!$%@? debilem, żeby porównywać obce żydowskie obrządki do katolicyzmu, krzyża i religii chrześcijańskiej, która stoi u fundamentów powstania naszego kraju i była nieodzownym elementem jego całej historii.
Tępaki poliniaki.
bo w 97 roku SAMOWOLNIE grupka posłów zawiesiła go, wieszając go wchodząc po fotelu marszałka i go niszcząc, ale o tym prawaki nie wiedzą


@AgentGRU: nie zniszczyli fotela, ale uszkodzili futrynę drzwi