Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego w laickim kraju stawiają W SEJMIE jakieś żydowskie świece i tańczą śpiewają sobie Drejdel, Drejdel, Drejdel? #braun #sejm

Brakuje jeszcze, żeby dać nad Hołownią przycisk YouTube'a i Gwiazdę Dawida.
SebastianDosiadlgo - Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego w laickim kraju stawiają W SEJMIE...

źródło: dreidel-menorah-yellow-hanukkah-candlestick-symbol-happy-new-year-biblical-candelabrum_193165-132

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SebastianDosiadlgo przecież choinki nie są katolickie. Czy Jezus nauczał aby ubierać choinkę na cześć jego zmartwychwstania?
Ubieranie choinki to zwyczaj starszy niż kościół katolicki. Poza tym robią to również ateiści. Także już nie strugaj chochoła.
  • Odpowiedz
Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego w laickim kraju stawiają jakieś katolickie choinki i tańczą śpiewają sobie koledy?


@GoldaMeir: pewnie dlatego, że katolików jest więcej i mamy demokrację? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co nie jest prawdą w przypadku żydów.
  • Odpowiedz
@KCPR: odpowiedziałem na to pytanie komuś innemu. Krzyż był istotną częścią Polski, teraz już nie jest, a państwo jest, zgodnie z konstytucją, państwem świeckim. KK wyrządziło też pełno krzywd, ale lepiej o tym nie mówić co? W dupie mam świeczki garbatonosych, nie powinny one tam być, ale krzyż też powinien stamtąd zniknąć i tyle w temacie.
  • Odpowiedz
@pomywacz: zostałem już dziś zwyzywany od rasistów i antysemitów.

Bo raczylem powiedzieć czemu, symbole związane z religią państwa odpowiedzialnego za ludobójstwa nie są bojkotowane, a Rosją już jest bojkotowana.

To mi wypomnieli, że religia a polityka to dwie odrębne
  • Odpowiedz
@Buzz___Astral: Byku Polska to nie katolicki kraj z definicji per se. Po 97 roku jest to kraj świecki, nie ważne jakie byś fikołki nie robił. Poza tym, kultura żydowska jest ściśle związana z Polską oraz kulturą polską, bo od przeszło 700 jak nie lepiej lat żydzi w znacznej ilości tutaj mieszkali, a ten krzyż też został powieszony jako samowola dwóch posłów. Odpowiadając, ten żydowski świecznik stoi tam jako, bo taki
  • Odpowiedz
Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego w laickim kraju stawiają jakieś katolickie choinki i tańczą śpiewają sobie koledy?


@Artrix: pewnie dlatego że 32 mln obywateli to wyznaje a nie półtora tysiąca?
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: i co z tego, skoro konstytucja wyraźnie zaznacza, że Polska jako kraj jest bezstronna religijnie. W sejmie nie powinno być żadnych symboli religijnych, ani krzyża ani świecznika.
  • Odpowiedz
bo w 97 roku SAMOWOLNIE grupka posłów zawiesiła go, wieszając go wchodząc po fotelu marszałka i go niszcząc, ale o tym prawaki nie wiedzą


@AgentGRU: nie zniszczyli fotela, ale uszkodzili futrynę drzwi
  • Odpowiedz