Wpis z mikrobloga

Podobają mi się domy piętrowe w takim stylu:

https://www.extradom.pl/projekt-domu-enes-2-BSE1147

Głównie przez brak tych beznadziejnych skosów na piętrach, co daje pełnowymiarowe pomieszczenia.

Ale mam wrażenie, że mówimy tutaj (pomijam większy metraż) o kwotach duuużo większych, niż w przypadku popularnej Arosy czy innych Malinówek od Archona.

Ja swoją g@wnochatkę zbudowałem tanio z metra, ale to był prostokąt z dachem dwuspadowym. Tutaj są ładne, nowoczesne bryły z ładnymi elewacjami.

Jak sądzicie? O ile % drożej wypada taki dom od arosy, którą uważam za taki ekonomiczny ideał w zakresie budowy taniego, ale nowoczesnego i funkcjonalnego domu? https://lipinscy.pl/projekt/arosa-ii/

Arosa ma dla mnie tę wadę, że za cholerę nie zmieszczę w niej siłowni (chyba, że na poddaszu nieużytkowym, ale te więzary prefabrykowane na stropie raczej nie wytrzymają upadku sztangi.....), a dodanie garażu, i to jednostanowiskowego, rozciąga front domu tak, że trzeba ponad 26 m^2 działki, co oznacza, że trzeba kupić bardzo drogą i często niepotrzebnie dużą działkę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@PanieAreczku jak sądzisz?

#nieruchomosci #budowadomu
  • 29
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: Nie moje klimaty. Ja robie sobie luksusową Oborę ( ͡° ͜ʖ ͡°) projekt indywidualny, dach np. bezokapowy, blacha na rąbek. Ale wzorowałem się kilkoma projektami dostępnymi w necie i robiąc mix najlepszych układów rozrysowałem architektowi co chce konkretnie i gdzie, a on na podstawie wytycznych ode mnie przelał to w projekt. Absolutny minimalizm. Uprzedzając pytanie - nie chce podsyłać projektu do wglądu ;p mogę na pw.
  • Odpowiedz
  • 0
projekt indywidualny


@PanieAreczku: Też tak zrobiłem (na szczęscie tanio) i powiem szczerze, że dupa. Nigdy więcej. Nie chcę być nigdy więcej beta testerem projektu, bo to zawsze kończy się jakąś wtopą. Do tego kilka miesięcy oczekiwania na wykonanie takiego projektu -> echhh. W temacie projektów domów mamy dziś gigantyczną bazę, a "sposób zabudowy" - optymalny do naszej szerokości geograficznej i potrzeb - zasadniczo został już rozwiązany i niczego lepszego się nie
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: nie podzielam akurat tego zdania. Ja korzystalem z uslug naprawde dobrego biura projektowego. Procz tego, ze #!$%@? stali jak na schron to nie mam sie do czego przyczepic. Kierownik budowy i wykonawcy dodatkowo jeszcze dopracowuja wszystko. Wszystko przemyślane i dopilnowane. Dla siebie robi sie dobrze, jak bym mial sprzedawac to dalej to projektant wtedy liczy bardzo budzetowo z naciskiem na tanio a nie dobrze. A ja chce dobrze. Ja mam
  • Odpowiedz
  • 0
Ja korzystalem z uslug naprawde dobrego biura projektowego.


@PanieAreczku: Czyli pewnie 20k dałeś za projekt, jak nie 30k?

Ja dałem 5000 za indywidualny ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) więc i jego wady łykam z pokorą ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale były różne drobne pierdoły wynikające z ceny, no i bardzo długo czekałem, a ceny materiałów w tym
  • Odpowiedz
  • 0
@Bad_Wolf: Nie, nie. Zbudowałem już. Ale to było zbudowane za czasów, gdy byłem biedny. Teraz mam apetyt na coś w ciekawszym miejscu, większego... "docelowego".

Poza tym pierwszy dom dla wroga, czy jakoś tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: jak się dorobiłeś i chcesz się bawić w bieda rozwiązania z drewnianym stropem?

To masz nowe rzeczy do rozpatrzenia w przypadku dachu i stropu.
Na strop możesz użyć płyt kanałowych (smart, żerańskich), płyt stropowych ytong; to z rozwiązań "ciężkich". Z drewnianych belki posi, belki i-beam. Z tego też można zrobić więźbę (ja taką mam ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
Prosta, równa, bez wypaczeń i grzyba.
  • Odpowiedz
  • 0
jak się dorobiłeś


@Bad_Wolf: Zmieniłem pracę ;)

chcesz się bawić w bieda rozwiązania z drewnianym stropem?


@Bad_Wolf: Ale w sumie jak poddasze nieużytkowe jak w parterowej arosie, to raczej nie ma sensu robić droższego, no nie?
  • Odpowiedz
  • 0
tyle, że projektowałem go w głowie z 10 lat ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@Bad_Wolf: No i pewnie od razu szedłeś w docelowy, a mnie nie było stać na taki, jaki chciałem, więc weszły kompromisy.

Co było głupie. Teraz już wiem, że nie ma sensu bawić sie w półśrodki, lepiej przeczekać w mieszkaniu.
  • Odpowiedz
Ale w sumie jak poddasze nieużytkowe jak w parterowej arosie, to raczej nie ma sensu robić droższego, no nie?


@Yuri_Yslin: ja z poddasza zrobiłem sobie część prywatną, tam wylądowały sypialnie, pralnia, garderoby w pokojach, łazienki.
Parter jest częścią dzienno-gościną.

No i pewnie od razu szedłeś w docelowy,


@Yuri_Yslin: dokłądnie.

5 lat temu miałem 3000zł na rękę... xD


@Yuri_Yslin: ... no, nie będę cię dołował ¯\(ツ)/¯

  • Odpowiedz