Wpis z mikrobloga

Podobają mi się domy piętrowe w takim stylu:

https://www.extradom.pl/projekt-domu-enes-2-BSE1147

Głównie przez brak tych beznadziejnych skosów na piętrach, co daje pełnowymiarowe pomieszczenia.

Ale mam wrażenie, że mówimy tutaj (pomijam większy metraż) o kwotach duuużo większych, niż w przypadku popularnej Arosy czy innych Malinówek od Archona.

Ja swoją g@wnochatkę zbudowałem tanio z metra, ale to był prostokąt z dachem dwuspadowym. Tutaj są ładne, nowoczesne bryły z ładnymi elewacjami.

Jak sądzicie? O ile % drożej wypada taki dom od arosy, którą uważam za taki ekonomiczny ideał w zakresie budowy taniego, ale nowoczesnego i funkcjonalnego domu? https://lipinscy.pl/projekt/arosa-ii/

Arosa ma dla mnie tę wadę, że za cholerę nie zmieszczę w niej siłowni (chyba, że na poddaszu nieużytkowym, ale te więzary prefabrykowane na stropie raczej nie wytrzymają upadku sztangi.....), a dodanie garażu, i to jednostanowiskowego, rozciąga front domu tak, że trzeba ponad 26 m^2 działki, co oznacza, że trzeba kupić bardzo drogą i często niepotrzebnie dużą działkę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@PanieAreczku jak sądzisz?

#nieruchomosci #budowadomu
  • 25
@Yuri_Yslin: to z takich rzeczy do rozważenia przy nowym budynku:
płyta fundamentowa, okna i drzwi w warstwie izolacji, rekuperator i do tego pompa gruntowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
przy takiej pogodzie jak obecnie pracuje ok 2h na dobę (ok 4kWh prądu)

więźba dachowa z i-beam lub posi, dach dwuwarstwowy
przygotowanie pod ładowarkę samochodu i agregat

i można żyć w tym porypanym świecie

Wypas :)

@Yuri_Yslin: święty spokój.
nie mam trucia żony, a to prądu nie ma, a to wody

do tego niedługo dołożę magazyn energii
i wtedy to dopiero będzie wypas ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Bad_Wolf: No to na pewno.

Ja mam wszystkie media, reku, klimę, filtr HEPA. Ale nie mam ofc gruntowej pompy, nie mam fotowoltaiki, okna wstawione po taniości w mur, zwykła ława.

Niestety zero znajomości, niewielka wiedza gdy zaczynałem, jeszcze mi tata umarł w trakcie budowy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ale nie mam ofc gruntowej pompy,


@Yuri_Yslin: mnie wyszła taniej niż powietrzna

nie mam fotowoltaiki


@Yuri_Yslin: ja też.
miałem inne wydatki, pompa wciąga po 150-200zł/mc więc priorytetu nie ma na nią.

Niestety zero znajomości, niewielka wiedza gdy zaczynałem, jeszcze mi tata umarł w trakcie budowy ( ͡° ʖ̯ ͡°)


no to ja często miałem dyskusje a po co to, no i na szczęście wyszło na moje