Wpis z mikrobloga

@Javert_012824 @Jasper666 @Jan_Paolo_Secondo
Co wy #!$%@?? A byliście w Saint tropez chociaż kiedykolwiek?
Bo ja byłem w tym roku i mogę śmiało powiedzieć, że jest to jedno z najlepszych miejsc gdzie moznaby mieszkać.
Jeśli nawiązujecie do „zepsutej” Francji to muszę was rozczarować ale regiony turystyczne na południu nie są takie jak Paryż i w okolicy idealnie czuć klimat chociażby z filmów które tu przytoczyliście.
Moim zdaniem różnica na minus to w samym
@Javert_012824 no i polecam wziąć dobry hotel! Samo Saint tropez jest bardzo drogie ale fajnie jest wziąć coś tańszego w odległości do 10km od centrum. Ja byłem w takim ładnym hoteliku z tarasem który miał widok na morze… śniadanie rano z takim widokiem ładuje baterie na bardzo długo!
No i sam hotelik też jakby zatrzymal się w czasie. Wystrój i wyposażenie jak zywcem wyjęte z lat 60-70.
@Javert_012824: jakieś 15 lat temu na wakacjach z rodzicami, przejeżdżaliśmy przez Saint-Tropez. Zatrzymaliśmy się tam co nieco pozwiedzać i w pewnym momencie trafiliśmy na taki mały plac pośrodku którego rosło duże drzewo. Pod drzewem leżało kilku - widać mocno życiem zmęczonych - panów. Mama wtedy powiedziała: ehh nawet tutaj pijaków się znajdzie. A nagle jeden z leżących chłopów zaczął coś do drugiego krzyczeć po polsku xD
@Javert_012824: to samo mogę powiedzieć o części centralnej, północnej i wybrzeża Atlantyku (zrobiłem sobie taką objazdowkę). Wystarczy unikać dużych miast i Francja wygląda pięknie niczym na filmach z lat 60. Francuskie prowincjonalne życie w czystych wsiach/miasteczkach i żarciem wysokiej jakości to coś co trudno już spotkać gdziekolwiek indziej w EU. Polecam ten kraj - wystarczy zjechać dalej od autostrady...