Wpis z mikrobloga

#machinelearning #deeplearning #ai #programista15k

Mirki którzy pracująw branży AI, jak wygląda u was praca? Zastanawiałem się czy się nie przebranżowić na AI, ale lecę sobie kursy i póki co to nie wygląda jakoś zachęcająco. W większości gotowe modele i chyba cały problem w tej branży to pozyskanie danych do uczenia. Ofc mogę się mylić, dlatego na was liczę. Jak faktycznie wygląda u was praca? Grzebiecie coś w modelach, implementujecie własne algorytmy? Czy czerpiecie frajdę z pracy? Czy raczej wasza praca opiera się bardziej na przygotowywaniu danych do uczenia a nad modelami pracują ludzie po doktorach albo z prof przed nazwiskiem?
  • 6
@Ptolemeusz: @janciopan dostrzegacie wyzwanie w tym co zaobserwowaliście?
Wygląda na to że praca w ML jest cholernie nudna, powtarzalna, a to daje przestrzeń do optymalizacji przez automatyzację. Pytanie jakich umiejętności brakuje dotychczasowym specjalistom AI skoro nie potrafili wznieść swojej roboty na wyższy poziom?
Czy raczej wasza praca opiera się bardziej na przygotowywaniu danych do uczenia


@Ptolemeusz: ale to rola inżyniera danych, pozyskujemy dane, czyścimy, przetwarzamy by dalej mogły być wykorzystywane. Czy to w ML czy to w analizach, szeroko pojętym BI itd.
@Ptolemeusz: no ale to nie jest stricte programista. Na przykładzie jednej firmy gdzie byłem trochę bliżej to chociażby kontakt z biznesem w celu omówienia modelu, prototypowanie, porównywanie skuteczności modeli, finalnie wdrożenie.