Wpis z mikrobloga

Co sobie suplementujecie w zimę?

Moja suplementacja:
- Cytrulina + Kofeina [Przed treningiem]
- Kreatyna [Przed spankiem]
- D3 (3 kapsułki po 50 um)
- Aschwaganda + rzadko melatonina [przed spankiem]
- Omega 3

Coś jeszcze sobie warto wrzucić do codziennej suplementacji?
(24 lat, praca home-office, w sumie jedyna aktywność to około 8 000 kroków dziennie + trening siłowy, połączony z cardio)

#suplementy #zdrowie #medycyna #silownia
  • 23
@Yakooo nic. Dopóki nie masz konkretnych, sprecyzowanych niedoborów i zaleceń od lekarza na branie suplementów to właściwie 99,99% jest zbędna.

Przede wszystkim kofeina to nie jest suplement tylko stymulant. Można bez tego żyć i nie potrzebujemy jej W OGÓLE do życia.

Jedyne co ma uzasadnienie medyczne i warto suplementować przez całe życie to:
Omega-3 (tu plus dla ciebie, bo to jedyna potrzebna rzecz na twojej liście)
Antyoksydanty - jako jedna z niewielu
Dodam jeszcze, że nasz naród jest jebnięty pod kątem spożywania suplementów. Lekarstwem na regularnie uchlewanie się gorzałą i żarcie kiełbasy nie będą tableteczki z witaminkami, to tylko wycisza sumienie i usypia czujność.
Ja przez suplementację witaminy D nabawiłem się hiperkalcemii.


@MirekStarowykopowy: napisz proszę ile brałeś wit D3 i przez jaki czas. napisz ile brałeś do tego witaminy K2 i czy suplementowałeś magnez.
@Yakooo: No ja właśnie też tak słyszałem i chyba był tylko jeden przypadek "przedawkowania" wit. D a potem się okazało że gość brał jakiś koncentrat co był 10x mocniejszy bo się jebli przy pakowaniu czy coś
@Yakooo: moj stack nie wazne czy lato czy zima to:

- witamina D - wiecej zima, mniej latem
- cynk
- magnez
- witaminy B (od czasu do czasu)
- Soplówka Jeżowata (Lion's Mane)
- Różeniec górski (Rhodiola rosea)
- omega 3

Przezd silownia:
- kreatyna
- TMG
- Cordyceps Sinensis

tylko pamietaj jakosc suplementow sie liczy, niestety wiekszosc produktow na rynku to mega syf, i w wiekszosci nie wiesz co
@Shooter6661: Przestrzelone mocno nie jest ale według diagnostykowej normy miałem za wysoki poziom, wyszło przypadkowo przy zrobieniu całego pakietu bo srogo zachlałem w weekend, straciłem kompletnie apetyt i jelita mi przestały pracować, tylko szumy mi się w nich robiły to zrobiłem na potrzebę ewentualnej wizyty. Objawiało się bólem stawów. Po zaprzestaniu suplementacji problem minął.
MirekStarowykopowy - @Shooter6661: Przestrzelone mocno nie jest ale według diagnostyk...

źródło: Screenshot 2023-12-08 at 22-47-26 magnez fibrynogen.pdf

Pobierz