Wpis z mikrobloga

#wroclaw czy tylko ja uważam, że gościa odpowiadającego za programowanie świateł drogowych w tym mieście powinno się publicznie wychłostać na rynku przed ratuszem?
  • 13
  • Odpowiedz
@macan: Dlaczego?

Zaprogramowane są według wytycznych ITS-u. Jakby zrobili je według innego widzimisie dopiero byś marudził. Problem polega na tym, że niestety nie są ani ustawione pod tramwaje, ani pod auta do końca i wychodzi zwyczajnie badziewie.

Do tego od dłuższego czasu dzięki aktywistom podochodziły kolejne światła na przejściach czy zwolnienia do 30 km/h vel śpiące policjanty i niestety nikt tych świateł nie brał pod uwagę.

Największy problem to programowanie
  • Odpowiedz
  • 5
@Darth_Gohan: właśnie pod tramwaje są, często stoję na skręcie na AOW pod stadionem od strony leśnicy często się zdarza, że przepuszczą 2 samochody, albo czasem jeden samochód, bo leci obok tramwaj i przerywa cykl zielonego światła dla samochodów. No i potem stoisz i czekasz cały cykl od początku, ostatnio mnie tej 2 razy zablokowało. 2 razy puściło po 2 auta xd

Na skrzyżowaniu Grabiszyńskiejnz Zaporoską na lewoskręcie od strony Grabiszyńskiej
  • Odpowiedz
@macan: No właśnie Ci mówię, że nie są. Jakby byly ZAWSZE pod tramwaje to by to wyglądało tak jak kiedyś na Wybrzeżu Wyspiańskiego i wyjeździe z Polibudy po wprowadzeniu tego systemu. Nie byleś w stanie się wydostać BO ZAWSZE przerywało cykl.

Teraz w itsie masz to inaczej ustawione. Na ten moment masz w weekendy ustawione to bardziej pod tramwaje i wtedy faktycznie robi się niemożebny cyrk na wielu kierunkach. Natomiast dalej nie masz przerwania ZAWSZE.

Weekendowy program jest też ustawiony na niektórych skrzyżowaniach poza godzinami
  • Odpowiedz
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: Tłumaczę po raz kolejny. Nie są ustawione tak bardzo jakby chcieli żeby były. Dopiero w weekendy włączają programy gdzie faktycznie jeszcze bardziej uprzywilejowane są tramwaje.

@Viking- Jakby nie ten system i ręczne programowanie z centrali to dopiero by była jazda w mieście. Uwierz mi. Centrala jest z tego co pamiętam w ogóle na Strzegomskiej.
  • Odpowiedz