Wpis z mikrobloga

@Ncaoj99t: Generalnie trening bez diety da Ci jakieś efekty, dieta bez treningu nie spowoduje, że będziesz miał więcej mięśni lub będziesz silniejszy.
Moim zdaniem ważniejszy jest trening, natomiast bez liczenia kcal większość osób będzie wyglądało jakby nie ćwiczyli. Także nie ma co rozgraniczać, to są dwie bardzo ważne zmienne i się wzajemnie dopełniają.
@Ncaoj99t: według mnie nie obie rzeczy są równie ważne. Może nie 50:50, bo to zależy od wielu zmiennych, np. od celu treningu -masa czy siła, czy utrzymanie mięśni na redukcji, w zależności od okoliczności, to możesz sobie pozwolić na większe odstępstwa dietetyczne bądź treningowe. Drugą kwestią są też indywidualne predyspozycje.
@Ncaoj99t: Moim zdaniem trening jest 1000 razy ważniejszy. Dla tych co twierdzą, że dieta jest ważniejsza zróbmy eksperyment. Ja nie będę trzymał diety przez pół roku, ale będę trenował jak #!$%@?, a druga osoba niech nie trenuje przez pół roku, ale niech liczy każdy makroskładnik co do 1g. Zobaczymy kto utrzyma/zrobi lepszą formę.
  • 0
Jeżeli rozumieć to pytanie tak jak większość komentujących ze wybieramy tylko jedno z tych dwóch to tez bym stawał po stronie treningu. Ale jeżeli zmodyfikować rozumienie tego pytania jako % udział tych dwóch składowych w budowaniu formy to szedłbym w stronę 60% do 40% na korzyść diety co powoduje ze jednak dieta jest ważniejsza :p
@Lewusx tak, ale odbijając piłeczkę- na diecie będziesz w stanie albo przytyć albo schudnąć i osiągnąć wizualnie jakis pozadany efekt (bez masy miesniowej of kors, ale grubas zrzuci jakies sadlo a szkieletor zwiekszy mase calkowita ciała).

Natomiast bez diety ktoś z tendencja do tycia i zarciem ze srednia nadwyżka kaloryczna +2k kcal dziennie po 6 miesiącach będzie wyglądał jak kulka i nawet nie zauważysz ze ma jakiekolwiek mięśnie, wiec żadnego pożytku z
@Ncaoj99t:
Jeżeli chodzi o kwestię czysto sylwetkową to:
Byle jaki trening i idealna dieta > idealny trening i byle jaka dieta

A jeżeli czysto sprawnościową to:
Idealny trening i byle jaka dieta >>> byle jaki trening i idealna dieta
@Towarzysz_Pawulon: Akurat właśnie klatka jest bardzo dobrą partią u mnie i te komentarze, że klatka jest słaba są po zdjęciach w pozycji gdzie mam ją "ściśniętą", a barki w dużej protrakcji, przez co klatka jest zamknięta, mała, a barki wielkie, no i łapy też.
Serii tak mało i tylko jedna sesja gdzie jest ona ruszana w tygodniu, właśnie dlatego, że moja przednia taśma dominuje i trzeba nadganiać tył.