Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
" a jednak 6k na rękę sytuuje go całkiem wysoki". "10k brutto to naprawde dobra pensja"."Jezeli nie potrafisz przezyc na pensji 6k netto to mam zla wiadomosc dla ciebie"

Kiedy ludzie sie naucza ze obliczenia GUS sa do wlozenia miedzy bajki i jakies tam 7000 brutto sredniej to jest bez wielu czynnikow. Bez specjalistow, bez b2b, bez samozatrudnionych, bez mediany. Adwokaci, lekarze, programisci, inzynierowie, wszystkie najlepsze stanowiska nie zalapuja sie pod te wyliczenia. A jak juz w ogole porownamy poziom zycia z zachodem to koniec.

Nie. Pensja 10k brutto w miescie wojewodzkim jak Warszawa czy Krakow czy Wroclaw to nie jest duzo pieniedzy! By zalozyc rodzine, miec wieksze mieszkanie, auto lub dwa, jakies wakacje i nie zyc od pierwszego do pierwszego to tak trzeba miec z 20k brutto srednio. I tyle ludzie zarabiaja!!!!

Serio wykopki blagam Was. Pisanie ze 6 na reke w miescie to jest ewenement tylko pokazuje jak sie w ogole nie znacie na zyciu.

#pracbaza #korposwiat #pieniadze #nieruchomosci #wroclaw #warszawa



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 46
@programista15cm

To jest inne temat czy łatwo zarobić 10k netto czy trudno. Jak masz łeb na karku do czegoś więcej żeby się do środka woda nie lala - to tak. Jak pracujesz w zasadzie na 2 etaty - to tak. Czy to jest opcja dla każdego - nie.

I to jest klucz - porady na poziomie jednostki - no w czym problem zarabaisc 10k jak masz talent lub jesteś pracowity - nie
via mirko.proBOT
  • 3
✨️ Autor wpisu (OP): @razzor91 W Warszawie? W jakim wieku? Jak maja po 28 lat i zarabiaja 20k brutto to rzeczywiscie niezle.
A wiesz ze ja znam takich co sa na b2b umowach z firmami z Holandii i USA i maja na czysto rocznie milion zlotych we Wroclawiu? Myslisz ze oni sie lapia do wyliczen GUS? ha.
Ja mam 35 lat i na czysto miesiecznie mam srednio okolo 40k we Wroclawiu
via mirko.proBOT
  • 5
✨️ Autor wpisu (OP): @Njal nawet na wsi tyle widzieli. Myślisz ze te wszystkie wypasione domy na wsiach to za 4k netto? Nie. To za prace za granica i przywieziona gotowke (ktore tez nie jest wliczana do GUS)

Zyjcie dalej w swojej bance. Ludzie robia niesamowite pieniadze. Te wszystkie restauracje, biznesy, paznokcie, fryzjerzy, specjalisci - to wszystko jest poza statystykami GUS.

via mirko.proBOT
  • 4
Anonim (nie OP): Same leasingi często kosztują 3-5k za jedno auto. Na naprawdę dostatnie życie u nas, gdzie nie musisz się przejmować jutrem to jest 40k. To nie jest bait, to jest prawda. Nawet często osoby z TV i celebrycie o tym mówią. 40k to jest minimum do luksusowego i dostatniego życia. Kwota pozwalająca na wydanie na ratę kredytu domu, ratę samochodu, wakacje, zakupy od czasu do czasu, ale też bez
@del855: ale mysle ze jednak w takiej Warszawie czy Wroclawiu jak ktos mieszka to faktycznie stezenie ludzi lepiej zarabiajacych na m2 jest wieksze. mieszkania mimo wysokich cen sprzedaja tu sie caly czas dobrze. i faktycznie zarabiajac 6k netto i nie majac mieszkania to nie ma co sie pchac do Warszawy. A jak dochodza dzieci to juz w ogole taka pensja x2 to jest skromne zycie. Mowie z perspektywy 40latka z dwojka
borjaki - @del855: ale mysle ze jednak w takiej Warszawie czy Wroclawiu jak ktos mies...

źródło: IMG_6092

Pobierz
Wiem ze to bait 2/10 ale #!$%@? tam

Bez specjalistow, bez b2b, bez samozatrudnionych, bez mediany. Adwokaci, lekarze, programisci, inzynierowie, wszystkie najlepsze stanowiska nie zalapuja sie pod te wyliczenia. A jak juz w ogole porownamy poziom zycia z zachodem to koniec.


no nie zesraj sie z tymi specjalistami. jednoosobowe gownobisnesy to srednia 4800 brutto. bo zapominasz o jdg sprzataczkach 3k. handlarzyzniczamiprzycmentarzu3k, franczyzobiorcazabki3k itd xD
https://www.kozminski.edu.pl/pl/review/zarobki-jednoosobowych-firm-ponizej-sredniej-krajowej-wyniki-badania

elo
@mirko_anonim: Napisałeś, że ludzie zarabiają w Warszawie 20k średnio - żyjesz w bańce. 20k brutto to bardzo dobra pensja i niewiele osób tyle zarabia.

Tylko na wykopie zarabiaja ludzie po 100k miesięcznie i mają czas pisać takie wysrywy :)
@mirko_anonim: Co za kiep z ciebie. Większość ludzi nie jest lekarzami czy adwokatami tylko kasjerkami w biedrze, magazynierami, nauczycielami, policjantami, budowlańcami, kierowcami i jak pracujesz legalnie na uop ze wszystkim to na rękę widzisz ze 3k. A w warszawie może i więcej zarobisz ale masz też dużo większe koszty życia więc na prowincji zarobisz 2k to takie warszawskie 4 pewnie. Co do sentymentu, że każdy by chciał zarabiać 20k i sobie
@grek_zorba:

najgorzej niby nie ale wyjedziesz 15 km za miasto wojewódzkie i mamy królestwo kopert - minimum na umowie i dwa razy tyle w kopertce. Połowa mojej rodziny w miastach powiatowych ma ten system.


Nie o to chodzi. Chodzi o tych na działalności. To nie tylko programiści i lekarze jak sugeruje op, ale też masa samozatrudnionych właśnie na prowincjach czy drobnych przedsiębiorców na jdg, którym po odliczeniu 2k zusu i innych
@PiotrFr: ok. myślałem że mówisz o tym że średnia liczona jest tylko w przedsiębiorstwach 9+ w domyśle że w tych firmach gówno się zarabia, a ostatnio się zdziwiłem że kogo nie spytałem to minimum i 4-10 koła często w kopercie, wiadomo że nie magazynierzy tylko spedycja, finanse itp.
@grek_zorba:

mówisz o tym że średnia liczona jest tylko w przedsiębiorstwach 9+


To też swoją drogą.
Tu większość jest oderwana od rzeczywistości. W moich okolicach w 2023 nie tylko kwestia zarobków ale sama umowa nie jest standardem. I to nie wschód a zachód kraju
Serio wykopki blagam Was. Pisanie ze 6 na reke w miescie to jest ewenement tylko pokazuje jak sie w ogole nie znacie na zyciu.


@mirko_anonim: Znajoma właśnie dogaduje pracę w Warszawie. Powiedziała 5,5k zł netto, pracodawca negocjuje do 5k zł netto. Ma dzieci, męża, będzie musiała się przeprowadzić tam lub dojeżdżać codziennie.

No ale nie znam się na życiu.

z drugiej strony przejdź się ulicami Warszawy albo złotymi tarasami. 20 %
@mirko_anonim Z jednej strony brak jdg, z drugiej zatrudnionych w kilkuosobowych firemkach też nie widać w statystykach. GUS tym sposobem bardzo spłaszcza wynagrodzenia, bo nie widać tych zarabiających minimalną oraz programistów, lekarzy na b2b.

Gdyby zaczęli uwzględniać wszystkich, to wyszłoby na jaw jak bardzo wzrosły nierówności w dochodach. Jedni marzą o uzbieraniu na wkład własny i zakredytowaniu się na 30 lat, inni kupują sobie Teslę, by zapłacić mniejszy podatek.
Kiedy ludzie sie naucza ze obliczenia GUS sa do wlozenia miedzy bajki i jakies tam 7000 brutto sredniej to jest bez wielu czynnikow. Bez specjalistow, bez b2b, bez samozatrudnionych, bez mediany. Adwokaci, lekarze, programisci, inzynierowie, wszystkie najlepsze stanowiska nie zalapuja sie pod te wyliczenia.


@mirko_anonim: Średnia krajowa idealnie wyliczona nie jest ale na pewno jest to lepsze źródło informacji niż jakiekolwiek bajania z neta. A fapawanie pod programistów i inżynierów jako
Warszawy, to jest jedyne miasto w Polsce w którym słoika idzie poznać ze 100 metrów.


@Njal: Mieszkałem w Warszawie przez 2 lata, od miejscowych różniło mnie to, że kasowali mi artykuły w żabce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

OP ma rację, zarabiając 5k na rękę w 2018 ledwo żyłem w Warszawie, połowa pensji na dzień dobry na wynajem 50m mieszkania, oszczędzałem po kilkaset złotych miesięcznie jak jakiś robak.