Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
" a jednak 6k na rękę sytuuje go całkiem wysoki". "10k brutto to naprawde dobra pensja"."Jezeli nie potrafisz przezyc na pensji 6k netto to mam zla wiadomosc dla ciebie"

Kiedy ludzie sie naucza ze obliczenia GUS sa do wlozenia miedzy bajki i jakies tam 7000 brutto sredniej to jest bez wielu czynnikow. Bez specjalistow, bez b2b, bez samozatrudnionych, bez mediany. Adwokaci, lekarze, programisci, inzynierowie, wszystkie najlepsze stanowiska nie zalapuja sie pod te wyliczenia. A jak juz w ogole porownamy poziom zycia z zachodem to koniec.

Nie. Pensja 10k brutto w miescie wojewodzkim jak Warszawa czy Krakow czy Wroclaw to nie jest duzo pieniedzy! By zalozyc rodzine, miec wieksze mieszkanie, auto lub dwa, jakies wakacje i nie zyc od pierwszego do pierwszego to tak trzeba miec z 20k brutto srednio. I tyle ludzie zarabiaja!!!!

Serio wykopki blagam Was. Pisanie ze 6 na reke w miescie to jest ewenement tylko pokazuje jak sie w ogole nie znacie na zyciu.

#pracbaza #korposwiat #pieniadze #nieruchomosci #wroclaw #warszawa



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 46
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Zaakceptowałem, choć to chyba bait. Z tym 20k brutto dowaliłeś do pieca. Znam wynagrodzenia w pewnej dość sporej firmie zatrudniającej ponad 300 osób. Wiesz, ile z nich zarabia ponad 20k brutto? Mniej niż 10. Są to dyrektorzy departamentów i jeden giga koks z IT.
  • Odpowiedz
6k na rękę to widziało jak telewizor oglądali


Zapraszam wrócić do rzeczywistości.


@Njal: z drugiej strony przejdź się ulicami Warszawy albo złotymi tarasami. 20 % samochodów to jest 3-6k netto raty za leasing. 10% ludzi 6k to ma na sobie.

A jak pójdziesz do co najmniej średniej knajpy to w zasadzie będzie to większość ludzi w środku
  • Odpowiedz
  • 5
@programista15cm Ba, sam znam takie osoby, nawet wydają się bogatsze niż myślisz na pierwszy rzut oka, potem tylko jedzą przez cały miesiąc suchy chleb z pasztetem i popijają kropliszanką, ale to tam szczegół xD

Oglądałeś kiedyś listy do M? To jest taki tutorial dla ludzi przyjezdnych do Warszawy, to jest jedyne miasto w Polsce w którym słoika idzie poznać ze 100 metrów.
  • Odpowiedz
  • 1
@programista15cm ci naprawdę bogaci to jest jakiś góra 1-2% społeczeństwa, no i przeważnie nie wiesz że są bogaci, reszta to wieśniacy którzy zachlysneli się życiem w dużym mieście.
  • Odpowiedz
@Njal: 1-2% to sa ludzie, którzy mają wille na idzikowskiego obok posiadłości ambasadora USA albo naprawdę fajne kwadraty po kilkanaście milionów na złotej czy Powiślu z widokiem na wisle. A jest cała masa ludzi z 20k na ryczałcie, którzy w zasadzie nawet nic nie muszą mieć poza pensja
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm jak zarabiasz 20k to się wpisujesz w top 5% najlepiej zarabiających Polaków, większość śmiertelników do takiej pensji nie dojdzie nawet za 100 lat.
  • Odpowiedz
Oglądałeś kiedyś listy do M? To jest taki tutorial dla ludzi przyjezdnych do Warszawy, to jest jedyne miasto w Polsce w którym słoika idzie poznać ze 100 metrów.


@Njal: nie oglądałem, ale dopiero idąc na studia zrozumiałem ze istnieją ludzie, którzy nie mieszkają w Warszawie od zawsze XD
  • Odpowiedz
większość śmiertelników do takiej pensji nie dojdzie nawet za 100 lat.


@Njal: gdyby chcieli to by doszli ¯\(ツ)/¯ to naprawdę nie wymaga ani intelektu ani zdolności.

Tylko zastanów się czego naprawdę chcą ludzie? Powielać bezrefleksyjnie swoje nieświadomie nabyte przekonania, mieć zawsze rację i najbardziej uogólniając robić cały czas to samo.

Naprawdę pozbywając się przekonań i skupiając tylko na tym żeby zarobić 20k można do tego dojść bardzo szybko. Ale przecież co
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Zacznijmy od tego, że kurła większość ludzi pracujących u prywaciarzy jako pracownik fizyczny, lub kierowcy ciężarówek, operatorzy maszyn jak koparki mają najniższą na umowie, a resztę pod stołem- niższy zus dla przedsiębiorcy i wpadają zasiłki, socjale czy wymogi do różnych programów socjalnych, czystego powietrza, itp. Dodatkowo mali rolnicy, którzy najczęściej dzierżawią swoją ziemię większym rolnikom, są na krusie a sami pracują na czarno xD
  • Odpowiedz
Nie. Pensja 10k brutto w miescie wojewodzkim jak Warszawa czy Krakow czy Wroclaw to nie jest duzo pieniedzy! By zalozyc rodzine, miec wieksze mieszkanie, auto lub dwa, jakies wakacje i nie zyc od pierwszego do pierwszego to tak trzeba miec z 20k brutto srednio


@mirko_anonim: dobrze że nie wszyscy o tym wiedzą bo byśmy wymarli
  • Odpowiedz
@mirko_anonim nie wiem jak można mieszkać w Wawie i nie zarabiać tych okolic dychy na rękę

Masa znajomych właśnie tam wyjechała, pomijając lekarza, prawnika i podobnych bo wiadomo

To koleżanka po gowno studiach HR i dyszka co miesiąc
Kumpel który matury nawet nie zrobił jest dzwigowym tych tych wielkich #!$%@? i też jest dyszka
Znajomy który studiów nie skończył ale odnalazł się jako przedstawiciel handlowy, #!$%@? w jakiś gowno firmach za gowno
  • Odpowiedz
Inżynier automatyki 20tys na rękę na miesiąc wyciągnie
Wiem widziałem jakie leasingi i kredyty ma xD

Tylko że, po skończonej pracy idzie do pracy
W weekendy wyjeżdża w Polskę, nie ma go, cień człowieka
To ten po rozwodzie, najpierw #!$%@? bo bombelek i żeby było dużo siana no ale go nie było więc biedna żonka na imprezie firmowej znalazła sobie pocieszenie

Teraz #!$%@? jeszcze więcej bo nie chce mieszkania oddać tylko ją
  • Odpowiedz