Wpis z mikrobloga

@zibizz1: jak mogą wrzucić coś w koszty uzyskanie przychody, co się robi w celu obniżenia podatku dochodowego, jeśli "nie zyskują na podatku dochodowym z tego tytułu"? jakieś głupoty mi tu piszesz. można vat odliczyć, ale to jest co innego.
Czemu spidersweb tak bardzo nienawidzi programistów?


@JamesJoyce: Sporo ludzi piecze dupa o to, że ktoś w tym kraju dość dobrze zarabia. Pomijam fakt, że to akurat nie programiści zarabiają dobrze (zarabiają zwykle 4-5k euro na rękę), tylko reszta społeczeństwa żenująco mało. A media robią na tym dobrze klikające się artykuły, bo wiedzą, że to wzbudza emocje. Typowe dziennikarstwo bazujące na prymitywnych instynktach. Trochę jak w polityce. Nastraszyć kogoś, wzbudzić zawiść i
@ly000 "wrzucić sobie w koszty" potocznie oznacza odliczenie PIT i VAT jeśli tylko się kwalifikują. Dopiero żeby mi się odgryźć to piszesz "koszty uzyskania przychodu" wcześniej że na ryczałcie nie można "wrzucać w koszty"

Sens jest taki że masz taniej bo jakąś część odliczasz, VAT nawet ważniejszy bo często 23%
nie dość, że bzdury to jeszcze pisane przez nieuków.


@ly000: No nie wiem tak do końca. Na 100000 programistów, 5% ma firmy z możliwością odliczania. 1 na 5k ludzi to duże prawdopodobieństwo wpisania psa w koszty ( jako zwierzęcia terapeutycznego )
@JamesJoyce: no ale gdzie skłamali xD? B2b jest po to w IT żeby uniknąć dużego ZUS i obniżyć pit... Czasem żeby Janusz mógł przerzucić trochę odpowiedzialności na pracownika... Kosztów na zakumuflowanym stosunku pracy nie ma właściwie, a programiści przynajmniej z wykopu mają się za elitę co niewiadomo jak napędza gospodarkę i utrzymuje kraj xD

Sam mam b2b jeszcze kilka dni... i to czysta prawda.
@Pharos: 4-5k euro na rękę to na b2b... A to mało wymierne vs UOP niestety. Kary umowne, odpowiedzialność, księgowość, mus zadbania o L4 i emeryturę.

3-4 wyjdzie większości tak realnie
1 na 5k ludzi to duże prawdopodobieństwo wpisania psa w koszty ( jako zwierzęcia terapeutycznego )


@dlugi-gr programista nie może wpisać w koszta psa terapeutycznego bo działalność programistów nie polega na terapii kogokolwiek. Programista może wrzucić w koszta tylko to co stanowi koszt jego działalności - telefon, komputer albo samochód jeśli dojeżdża do klientów. Psa nie może bo nie jest terapeutą. Poprzednio modne było powielanie bzdur że niby programiści wrzucają ekspres do
Sam mam b2b jeszcze kilka dni... i to czysta prawda.


@Cachorro: to że ty kradniesz to nie znaczy że inni też kradną. Ja mam kilku klientów i nie zamierzam iść na 5 uopów. Z resztą zgodnie ze wspaniałym polskim prawem nawet nie mógłbym. Bo ustawodawca zadbał o to żebyś nie miał prawa robić dwóch etatów. Masz po prostu być biedny.
@JamesJoyce: Wydaje mi się że te gazety chcą podlizać się nowej władzy w której jest lewica - a jak wszyscy wiedzą partia razem nienawidzi każdego kto jest ambitny. Masz pracować 8 godzin i oddawać 60% zarobków państwu. Oni lepiej od ciebie wiedzą ile i gdzie możesz pracować. Najlepiej to 35 godzin w tygodniu i ani chwili dłużej.
@TurboDynamo: to że ty masz 5 klientów to znaczy że prowadzisz jdg jak trzeba, pewnie 90+% ma jednego i zakamuflowany UOP (stan faktyczny nie punkty w umowie itd.) ;) zaklinanie rzeczywistości nic tego nie zmieni. Kontraktornie na b2b też dbają często żebyś nie mógł robić 5 etatów xd

Dla mnie chore jest tak duże podatkowa nie UOP, gdzie właśnie to ten szarak powinien najmniej być rypany pitem itd. jedynie zusem
pewnie 90+% ma jednego i zakamuflowany UOP ;)


@Cachorro: brak urlopu oraz limitu kar umownych powoduje że B2B nie jest nigdy zakamuflowanym uopem. Zakamuflowany UOP to byłby gdybyś miał te same profity które masz na uopie. A ich nie masz, więc nie powielaj lewicowych bzdur. B2b nie jest zakamuflowanym uopem nawet jeśl masz tylko jednego klienta z którym rozliczasz się godzinowo. To zupełnie inna forma zatrudnienia z zupełnie innymi obowiązkami i