Wpis z mikrobloga

@BornToDie69: Bo większość kierowców tirów (nie wszyscy!) to proste chłopy. Jakby nie patrzeć kierowca tira w Polsce ma jeden z najlepszych przeliczników pod względem wymogów kompetencji do oferowanej pensji. Taki facet co nic nie umie i miał do wyboru pójść na magazyn, albo na budowę, to sobie poszedł zrobić prawko na dużego i teraz zarabia średnią krajową, albo nawet i więcej. Tacy ludzie mają też często ego większe niż stary profesor
@jmuhha: Co za kraj, że lekarze muszą dorabiać na ciężarówkach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@BornToDie69: Niektórzy ludzie mają pracę, którą lubią, mój brat np. od małego interesował się motoryzacją, potem lubił jeździć samochodem, zrobił sobie prawo jazdy na ciężarówki i przez jakiś czas pracował w tej branży, teraz ma inną pracę związaną z motoryzacją. Mnie też się zresztą udało zamienić hobby w pracę.
@Nie_bede_mial_zony: ale co ty myślisz, że TIRowiec nie #!$%@? na kredyt za klitę xD? Często gęsto jeszcze wali na alimenty albo 2 gówniaków i Dagmarę w domu, która przecież do pracy nie pójdzie bo mąż przynosi w zębach 9k
Są przywiązani do swojego stanowiska pracy. To ich królestwo, centrum dowodzenia ich maszyną, pracują prawie tylko tu dniami i nocami. Może ty biegasz przy taśmie w fabryce azbestu i nie masz swojego miejsca?


@Cogito-sum: ja myślę, że to zwykły cope. Jest poniekąd tak jak mówisz: są przywiązani do swojego stanowiska pracy. Tylko po Twojej wypowiedzi można odnieść wrażenie, że oni to uwielbiają. Może być wręcz przeciwnie: nie jeżdzą bo lubią, tylko
@Paczek_w_masle tak, chcą przeżyć przygodę na którą nie mogą sobie pozwolić. Żaden dzieciak nie marzy o byciu księgowym, ale by chciał jeździć "wielkom cenżaruwom". To proste.

Oczywiście do całej reszty już się nie odniosłeś.

I dalece błędnym jest przekonanie że dla ludzi to wykonujących to jakiś szczyt możliwości, że siedzą tam sami nieudacznicy. Tam jest cały przekrój społeczeństwa, czasami nawet z elitarnym wykształceniem. Oczywiście zdarzają się troglodyci, jak wszędzie tak w zasadzie.
Czemu kierowcy tirów tak uwielbiają mieć wszystko w TIRy, wszędzie MAN, "Jak nie dojadę to umrzecie z głodu" itd? Ja jak wychodzę z roboty i jak w niej jestem to chce jak najmniej o niej myśleć xd


@BornToDie69: Bo te niedorajdy starają się sobie dorobić ideologię do tego, e są po prostu magazynierami w drodze...
@wezsepigulke: wykop w końcu działa to odpowiem.

Oczywiście do całej reszty już się nie odniosłeś.


Całe zloty i festiwale też o niczym nie świadczą. Sam jeżdżę na targi rolnicze, bo jest to zwyczajnie ciekawe i nowe dla mnie. Jednocześnie nie wyobrażam sobie być rolnikiem, bo wiele ile wyrzeczeń to wymaga.

I dalece błędnym jest przekonanie że dla ludzi to wykonujących to jakiś szczyt możliwości, że siedzą tam sami nieudacznicy. Tam jest