Wpis z mikrobloga

Rozumiem, że religijni 80 latkowie co im ksiądz #!$%@? od 60 lat co mają myśleć i ludzie z syberii mogą być przeciwko in vitro, ale że młodzi ludzie to naprawdę współczuję XD

#sejm
  • 135
  • Odpowiedz
@kasztan00 piona, ja też nie


@prostychuop:

No i tu dochodzimy do pewnego istotnego wniosku - otóż nikt pojedynczych szaraków o zdanie nie pyta, nie ma więc sensu się żołądkować. Byłoby dosyć idiotycznie, gdyby było na odwrót.
  • Odpowiedz
@Ligniperdus: jeśli ktoś żyje w tak złym środowisku że ma problemy z płodnością to może nie powinien robić dziecka :/ domyślam się że przez złe środowisko masz na myśli stres. Życie z wiecznie zestresowanymi rodzicami nie jest kolorowe ani zdrowe. Jak najbardziej popieram invitro, ale akurat w sytuacji gdy organizm sam blokuje rozmnażanie to może lepiej najpierw się zastanowić czy w życiu jest wszystko w porządku, a później się decydować na
  • Odpowiedz
@Krosneq: każde zwiększenie będzie zwiększeniem znaczącym.

Po ośmiu latach promowania szarlatanów i pedofili - czas, aby promowana była nauka.
  • Odpowiedz
@Krosneq: Zwiększy dzietność w znaczący sposób dla osób które w inny sposób dzieci mieć nie mogą. Dla reszty potrzeba innych działań.
  • Odpowiedz
ale ten argument o problemie "kazirodztwa" to już jakiś wyższy poziom absurdu i głupoty XD


@1atilla1: Co w tym absurdalnego? Obecna ustawa nie limituje ile dzieci może urodzić się od jednego dawcy nasienia. Zatem jeśli in vitro stanie się metodą popularną, to ryzyko nieświadomego kazirodztwa wzrośnie.
  • Odpowiedz
@IreuN: nie wiem wy umiecie czytać? Nie ma dzieci bo ludzie NIE CHCĄ MIEĆ DZIECI. Pomoc dla osób bezpłodnych to pomaganie dla marginesu, który stanowi maks kilka procent społeczeństwa co w ogólnym rozrachunku nie podniesie dzietności (to znaczy podniesie z jakiś 1,2 do maks 1,22), a chyba nie muszę przypominać, że znaczna część ludzi z problemami i tak nie chce mieć dzieci. Jedyny sposób na podniesienie dzietność to zmiana kulturowa ale
  • Odpowiedz
@deziom: jakby wprowadzili finansowanie invitro to nagle by się narobiło pełno klinik. Jeden zabieg 40tys i w sumie nic nie muszą gwarantować. Mogą wstrzykiwać sól. Jak ktoś jest frajerem i chce za to płacić to proszę ale nie zmuszajcie mnie abym sponsorował stare babska po ścianie bo ONA CHCE BEJBI.
  • Odpowiedz