Wpis z mikrobloga

W sumie drobna w skali tej wojny sprawa ale wydaję mi się ciekawa. Udało mi się z dużą dozą prawdopodobieństwa wychwycić na podstawie jawnych danych, ślad użycia przez Rosjan latem 2022 r. zespołu płetwonurków bojowych morskiego Specnazu w operacji sabotażowej w delcie Dunaju. Powstał z tego taki krótszy jak na moje ostatnie standardy tekst.
Blog znajduje się na platformie Blogger i nie zawiera reklam ani żadnych dziwnych rzeczy.
Niejasne zagrożenie. Operacje minowe 102 specjalnego oddziału płetwonurków bojowych Floty Czarnomorskiej w rejonie delty Dunaju, 27 - 31 lipca 2022 r.
link---------------->https://thorkillblog.blogspot.com/2023/11/niejasne-zagrozenie-operacje-minowe-102.html

#ukraina #wojna #rosja
Thorkill - W sumie drobna w skali tej wojny sprawa ale wydaję mi się ciekawa. Udało m...

źródło: 1

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 7
@Aguirre_gniew_brzozy: Latem 2022 r. rosyjski odpowiednik naszej Formozy zaminował fragment Dunaju w pobliżu ujścia tej rzeki do Morza Czarnego. Doprowadziło to do zatopienia jednej małej ukraińskiej łodzi pilotowej i zmusiło stronę ukraińską do zamknięcia szlaku żeglugowego do portów dunajskich na dwa tygodnie.
  • Odpowiedz
@Thorkill: "niejasnej nocnej aktualności Rosjan" -> "niejasnej nocnej obecności Rosjan" ?
czy pierwsza operacja to mogły być szachy 4d i rosjanie chcieli pozbyć się Shliahovyka żeby druga operacja zablokowała dunaj na dłużej?
  • Odpowiedz
  • 0
czy pierwsza operacja to mogły być szachy 4d i rosjanie chcieli pozbyć się Shliahovyka żeby druga operacja zablokowała dunaj na dłużej?


@prewenaza: Raczej należy upraszczać takie rozważania. Rosjanie chcieli zatrzymać ruch statków handlowych przez kanał Bystre w możliwie najdłuższym okresie, czyli to co osiągnęli w nocy z 30/31 lipca. Takie były cele obu tych operacji. Gdyby ta pierwsza się udała, drugiej by nie było.
Uważam także że spory udział przy
  • Odpowiedz