Wpis z mikrobloga

Moi drodzy. Moja córka posiada na swoim #iphone grę Toca World. Posiada ona tam różne plansze do których dostęp został przeze mnie zakupiony. Jak wygląda w praktyce zainstalowanie tej aplikacji z zakupionymi elementami po zainstalowaniu na nowym urządzeniu oczywiście przy użyciu tego samego konta? Czy jednak jest ryzyko, że nie będzie już dostępu do tego i na nowo trzeba wszystko kupować?
#ios
  • 13
@TakiTaki: @fizzly Uwaga tylko, bo tej gry nie znam, ale po doświadczeniach z innym tytułem uprzedzam. Sprawdź w grze, jakimi danymi się zalogowała.
Logowanie przez adres mailowy google to nie to samo, co logowanie kontem google.
Logowanie przez appleID to nie to samo, co logowanie z wykorzystaniem funkcji ukrywania adresu e-mail.
@johny-kowalski: Nie wiem dokładnie szczerze mówiąc. Miałem już kilka problemów przez to, głównie z opłacaniem subskrypcji appstore/strona internetowa i logowanie do aplikacji, kliknięcie przycisku "odnów licencję" w różnych aplikacjach też potrafiło nie zadziałać. Problemy napewno miałem z paroma apkami na macos, m.in. z cleanmymac i z adguard oraz na ios z grą afkarena.
Eksperymentowałem z tą funkcją, jak tylko się pojawiła i nie pamiętam przez to już wszystkich szczegółów. Krótko testowałem
@alWdIjJpz18nHw nie rozumiem za bardzo co masz na myśli, że są dwie możliwości logowania - ja znam tylko jedna: logowanie przez apple id (z ewentualnym ukryciem swojego maila appleid).

Można jeszcze wygenerować alias i nim się zarejestrować na jakimś serwisie ale to wiadomo że to inna bajka.
logowanie przez apple id (z ewentualnym ukryciem swojego maila appleid).


@johny-kowalski: I np. jak raz zarejestrujesz się w jakiejś aplikacji przez apple id ukrywając przy tym swój adres e-mail, to udało mi się też zarejestrować do tej aplikacji ponownie przez apple id, ale bez ukrywania adresu email. Potem weź i zaloguj się na to właściwe konto.