Wpis z mikrobloga

Akumulator - jak sprawdzić Ah?
Chodzi o: BXT-96R-590, w specyfikacji jest:
- Prąd rozruchowy: 590a
- Pojemność rezerwowa: 95 RC
według wzoru wychodzi ~40 Ah co jest raczej nieprzekonujące.
Znalazłem oferty tego akumulatora ale sprzedawcy różnie wpisują Ah, jeden rabin wpisuje 56Ah, drugi 60Ah.
I jak tu odpowiedni akumulator wybrać ()
#mechanikasamochodowa #samochody #motoryzacja
  • 8
  • Odpowiedz
@de_yum: pojemność akumulatora to Ci akurat robi najmniejszą różnicę. Jeśli auto jest w ciągłym użytkowaniu, nie stoi dniami nieużywane, nie ma dużo elektroniki działającej również na wyłączonym zapłonie oraz rzadko stoisz ze zgaszonym silnikiem i ciągnąc prąd, to możesz wziąć niższą pojemność. Przynajmniej zminimalizujesz ryzyko niedoładowania.
  • Odpowiedz
  • 0
@NuklearnySzpadel: @Szkodnik1 Jeżdżę tylko raz na ~10dni 150km więc raczej dużo będzie stał.
Wszyscy polecają Polskie firmy bo niczym się nie różnią od niemieckich itp. ale to jest chyba wyjątkowa specyfikacja akumulatora bo nie mogę znaleźć takiego.
  • Odpowiedz
@de_yum Aku grupy 96R u mnie szedł do niektórych modeli Ford/Mercury/Mazda/Volvo, ale w to miejsce mieściły się też aku grupy 40R i H5, do tego musisz zmierzyć podstawę na której stoi aku. Przy takich wozidełkach zazwyczaj nie było dużego poboru prądu, ja swoje normalnie lecąc na wakacje zostawiam na dwa tygodnie i odpala za pierwszym razem. Ale różnie bywa zwłaszcza z alarmami, więc jeśli parkujesz na zewnątrz to polecam mały panel
  • Odpowiedz
@de_yum A Ty w ogóle masz problem z większym niż normalnie poborem prądu kiedy samochód stoi? Wolno stojący aku może stać od 3 do 6 miesięcy zanim będzie trzeba go podładować. Druga rzecz, większe pojemnościowo aku niż zalecane przez producenta mają krótszą żywotność.
  • Odpowiedz