Wpis z mikrobloga

Młody chłop. Przed dwudziestką, po liceum. Gdzie lepiej się wyprowadzić, #rzeszow czy #krakow ?
U mnie w wiosce roboty żadnej nie ma, na studia na razie nie mam co iść. Nie mam także żadnych zdolności czy kwalifikacji.
Bo w gruncie rzeczy jestem niczym, z zerowymi zdolnościami manualnymi i miernymi zdolnościami społecznymi.

Quo vadis?
Proszę o radę bo sam nie wiem.

#pracbaza #pytanie #emigracja
Retiarius_oma - Młody chłop. Przed dwudziestką, po liceum. Gdzie lepiej się wyprowadz...

źródło: obraz_2023-11-12_105713507

Pobierz
  • 35
@Retiarius_oma: Wojsko to jest jakaś myśl, a to że nic nie potrafisz w wieku 18 lat to nic nadzwyczajnego, masz mnóstwo czasu żeby się czegoś nauczyć.

Nagraj sobie najpierw jakąś sensowną robotę, raczej unikałbym kołchozu, już lepiej jakieś gastro gdzie poznasz trochę ludzi i się ogarniesz społecznie.
@Retiarius_oma Nic nie uzasadnia CH*JNI mieszkania w krakowie (celowo z małej). Leć do Rzeszowa a jeśli ambitniej to do Warszawy.

W krakowie jest smród, komunikacyjna obstrukcja i mieszkania jak kurniki i lewackie władze.

W wawie masz tańszy transport publiczny wynajmiesz pokój drożej ale zarobisz półtora do dwa razy więcej.
To już lepiej do wojska iść. Tam też żyjesz jak robak, jednak liczy się jako staż pracy.


@Retiarius_oma: a myślisz, że z pierwszej pracy w dużym mieście jak Kraków nie będziesz żył jak robak? Ja zawsze zalecam emigrację młodym (kiedy nie masz jeszcze rodziny, itp.) - posmakujesz innego świata, odczarujesz zachód. No i masz szansę odłożyć na jakiś kurs albo studia.
@Retiarius_oma: podsumowujac, nie masz kasy, nie masz kwalifikacji, nie masz prawka, jestes bardzo mlody jak na kariere zawodowa i chcesz sie wyprowadzic do krakowa lub rzeszowa, z tych dwoch opcji na bank rzeszow ale i tak bedziesz mial w cholere ciezko
@Retiarius_oma: czytam te twoje odpowiedzi, odbieram to jako narzekanie już masz gotowe usprawiedliwienie dlaczego nie, na propozycje mirasów. Ty chyba sam nie wiesz czego chcesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chłop przed dwudziestką, a już życie widzi jako over xD